Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Sponsor roku

W X edycji plebiscytu „Sportowiec Torunia” Krajowa Spółka Cukrowa S.A. otrzymała tytuł Sponsora roku. Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele Urzędu Miasta i dziennika „Nowości”, wyróżniła KSC za wieloletnie wsparcie lokalnych klubów sportowych i zaangażowanie w promocję toruńskich sportowców na arenie krajowej.

Przedsiębiorca Roku

Oddział Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Cukrownia Kluczewo” w IV edycji Konkursu Gospodarczego organizowanego przez Stargardzką Izbę Gospodarczą otrzymała tytuł Przedsiębiorca Roku 2011. Podstawą wyróżnienia były zrealizowane na terenie zakładu w Stargardzie Szczecińskim inwestycje w nowoczesne rozwiązania mające na celu optymalizację procesu technologicznego oraz zmniejszenie uciążliwości środowiskowej cukrowni.

Ranking „Lista 2000”

W corocznym zestawieniu największych polskich przedsiębiorstw, przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. W dniu 25 października 2011 roku dziennik  już po raz dziesiąty opublikował ranking największych polskich firm „Lista 2000”. Na liście znalazły się firmy, które stanowią filar polskiej gospodarki i pozytywnie wpływają na jej rozwój. Krajowa Spółka Cukrowa została sklasyfikowana na 195 miejscu osiągając przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 1 500 000 tys. PLN. W zestawieniu wzięto pod uwagę m.in. przychody ze sprzedaży, dynamikę przychodów, nakłady na inwestycję i zysk netto.

 

Ranking „500 Największych Przedsiębiorstw”

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. uplasowała się na 203. pozycji w prestiżowym zestawieniu dziennika „Rzeczpospolita” obejmującym 500 największych przedsiębiorstw działających w Polsce. Kapituła sporządzając raport brała pod uwagę dane za rok 2010. Klasyfikacja przedsiębiorstw była przeprowadzana pod względem m.in. przychodów ze sprzedaży, wyniku finansowego, EBIDTY, zatrudnienia i nakładów inwestycyjnych. Pod względem wartości przedsiębiorstwa KSC S.A. została sklasyfikowana na 95. pozycji.

Ranking „500 Największych Polskich Firm”

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. została sklasyfikowana na 160. pozycji w prestiżowym rankingu, obejmującym największe polskie przedsiębiorstwa przygotowanym przez tygodnik „Polityka”.  W tym samym rankingu KSC S.A. zajęła 22. miejsce wśród firm z sektora spożywczego, 38. miejsce wśród najbardziej zyskownych przedsiębiorstw, 36. w zestawieniu czołowych spółek Skarbu Państwa oraz 99. wśród największych polskich eksporterów.

  • Złoty Paragon 2011 – Nagroda Kupców Polskich

Złoty Paragon 2011 – Nagroda Kupców Polskich

Wyróżnienie przyznawane jest przez czytelników miesięcznika HURT & DETAL – jednego z najbardziej znaczących na rynku prasy handlowej, wyróżniając tym samym najlepsze produkty rynku FMCG. Krajowa Spółka Cukrowa zdobyła I miejsce w kategorii cukier.