Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w najlepszej trójce plebiscytu „Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2016”

W dniu 22 maja 2017 roku w Operze Nova w Bydgoszczy odbyła się kolejna, dwudziesta pierwsza, uroczysta Gala „Złotej Setki Pomorza i Kujaw”. Wśród laureatów finałowego plebiscytu znalazła się Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zajmując zaszczytne, trzecie miejsce na podium.

Tegoroczna edycja rankingu „Złotej Setki Pomorza i Kujaw” została zorganizowana przez Gazetę Pomorską. Galę poprowadzili redaktorzy Alicja Polewska oraz Marek Jankowiak.

W każdej kategorii wybrane zostały trzy firmy. Zwycięzca w danej kategorii otrzymał statuetkę autorstwa artysty Aleksandra Detkosia, a dwie kolejne nagrodzone firmy, okolicznościowe dyplomy.

W kategorii FILARY REGIONU wyłonione zostały firmy, które w ostatnim roku obrotowym uzyskały najlepsze wyniki finansowe. Na pierwszej pozycji sklasyfikowana została firma Dakat Teresa Dróżdż, a na drugiej Nova Trading.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Krajowa Spółka Cukrowa S.A. W imieniu Spółki okolicznościowy dyplom odebrał Pan Janusz Stachowiak, Członek Zarządu KSC S.A.

W ramach plebiscytu firmy zgłaszane są w 9 kategoriach:

- Filary Regionu – Najlepsze duże firmy pod względem wyników finansowych,

- Najlepsze średnie firmy pod względem wyników finansowych (zwycięzca: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia),

- Najlepsze małe firmy pod względem wyników finansowych (zwycięzca: MMT) ,

- Eksporterzy Regionu (zwycięzca: HSF Logistic Polska),

- Najlepsze średnie firmy pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy (zwycięzca: Cronimet PL),

- Najlepsze małe firmy pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy (zwycięzca: Helgesen),

- Filary Regionu – duże najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza (zwycięzca: Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem”),

- Małe i średnie najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza (zwycięzca: Kolejowe Zakłady Łączności),

- Najbardziej innowacyjne mikrofirmy Kujaw i Pomorza (zwycięzca: SoftBlue).

Dziesiąta kategoria należy do samorządów. Zwycięzców w kategorii samorządu wskazywali sami przedsiębiorcy. Oceniali oni m.in. ofertę terenów inwestycyjnych, obsługę petentów przez Internet, ulgi podatkowe, etc. W tegorocznym rankingu samorządów zwyciężyło miasto Bydgoszcz. Za nim uplasowały się kolejno Toruń i Inowrocław.

Nagroda specjalna „Nadzieja biznesu” trafiła do rąk Piotra Merksa, pomysłodawcy Lekolepek – prostych graficznych naklejek na opakowania do leków

« wstecz