Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. - Mecenasem Toruńskiego Sportu 2017

27 listopada 2017 r. rekordowa liczba 70 firm otrzymała statuetki Mecenasa Toruńskiego Sportu 2017. Wręczył je Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski podczas uroczystego spotkania w centrum konferencyjnym hotelu Filmar.
Tytuły Mecenasa Toruńskiego Sportu przyznawane są od 2013 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia. Tegoroczna edycja uroczystej gali była okazją do uhonorowania lokalnych sponsorów zaangażowanych we wspieranie toruńskiego sportu. Wyróżnienia otrzymały firmy, które w szczególny sposób angażują swoje środki finansowe oraz udzielają bezinteresownej pomocy zawodnikom toruńskich klubów sportowych. W ten sposób tworzą wspólnie z miastem doskonałe warunki do uprawiania sportu i osiągania wysokich wyników sportowych. Wśród 70 wyróżnionych statuetką Mecenasa Toruńskiego Sportu 2017, aż 28 to nowe firmy, które wspierają finansowo toruńskie klubu sportowe.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. znalazła się w gronie wyróżnionych. Nagrodę w imieniu Prezesa Zarządu KSC S.A. odebrał Pan Paweł Piotrowski, Dyrektor Departamentu Promocji i Sprzedaży.

– Dziękuję za Państwa hojność, sympatię dla toruńskich zawodników i kibicowski entuzjazm. Mamy przecież niejedną okazję spotykać się na trybunach i wspólnie kibicować toruńskim zawodnikom. I wówczas, i podczas obecnej gali, możemy więc potwierdzić, że sport niebywale mocno inspiruje naszą toruńską dumę. I dlatego warto być jego mecenasem – mówił na gali prezydent Michał Zaleski.
Jak podkreślił, z mecenatu korzysta 5500 sportowców uprawiających 54 dyscypliny w ponad 200 organizacjach sportowych. Zawodnicy trenują i rywalizują na 300 toruńskich obiektach sportowych. W mieście jest 20 klubów seniorskich (w 2010 r. było ich 12) oraz 83 młodzieżowe (w 2010 r. było ich 52, a w 2003 r. tylko 39). Aż 18 klubów prowadzi zawodników w najwyższych klasach rozgrywkowych.
Uroczystość uświetnił występ Joanny Czajkowskiej-Zoń, jednej z najciekawszych toruńskich wokalistek soulowych i jazzowych.

« wstecz