Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Święto buraka cukrowego

W gospodarstwie rolnym Agrofarm w Jurkowicach koło Malborka odbędzie się jutro Centralny Dzień Buraka, zorganizowany przez Krajową Spółkę Cukrową. Do Jurkowic przyjadą plantatorzy tego warzywa z całego kraju, pracownicy cukrowni i przedstawiciele firm współpracujących z branżą cukrowniczą.

Źródło: Nasz Dziennik (23.06.2009), autor: KL

Tradycyjnie słodki rynek

Wydawać by się mogło, że w tak hermetycznej kategorii jak cukier, o intensywnym rozbudowywaniu portfolio nie może być mowy. Nic bardziej błędnego.

Źródło: Handel (5.06.2009), autor: im

Historyczny krok żeglarzy

Jest już pewne, że gmina Żnin kupi od KSC około 2.5 hektara gruntu nad Jeziorem Dużym. Cena, nabytej w drodze przetargu nieruchomości, wynosi 576.000 złotych. Wydane pieniądze zwrócą się szybko, kiedy powstanie tam planowana od dawna baza na skalę ogólnopolską.

Źródło: Express Bydgoski (3.06.2009), autor: Maria Warda

W cukrowni Leśmierz inwestuje producent płytek ceramicznych

Nowe Ostrowy/Leśmierz Ceramika Tubądzin, czołowy producent płytek ceramicznych zamierza zainwestować w upadłą przed rokiem cukrownię w Leśmierzu. Wśród mieszkańców pojawiła się nadzieja, że znów znajdą pracę.

Źródło: Polska Dziennik Łódzki (2.06.2009), autor: Dorota Grąbczewska

Leśmierz skusił inwestora

Ceramika Tubądzin wydzierżawiła część terenów dawnej cukrowni. Mieszkańcy Leśmierza, którzy przed rokiem stracili pracę w likwidowanej cukrowni, mają nadzieję, że nowy pracodawca utworzy dla nich nowe miejsca pracy. Ich optymizm budują kolejne inwestycje w Leśmierzu Ceramiki Tubądzin, czołowego producenta płytek ceramicznych.

Źródło: Polska Dziennik Łódzki (2.06.2009), autor: Dorota Grąbczewska

Cukrownie na sprzedaż

Produkcję cukru w Zachodniopomorskiem prowadzi tylko zakład w Kluczewie. Dwie pozostałe cukrownie – w Szczecinie i Gryficach – wygaszono. Został po nich spory majątek, m.in. w postaci nieruchomości. Część z nich Krajowa Spółka Cukrowa SA sprzedała, pozostałe czekają na inwestorów.

Źródło: Kurier Szczeciński (2.06.2009), autor: ek

Kupujemy pocukrownicze

Gmina Żnin jest właścicielem działek przy Klemensa Janickiego, wcześniej należących do Krajowej Spółki Cukrowej. Tym samym budowa bazy żeglarskiej nad Dużym Jeziorem nabiera kształtów.

Źródło: Gazeta Pomorska (2.06.2009), autor: IWO

Pszczółka dostaje skrzydeł

Fabryka Cukierków "Pszczółka" uruchomi nową linię produkcyjną. Montaż urządzeń wartych ponad 4,5 mln rozpocznie się pod koniec sierpnia. Możliwe, że za inwestycją pójdą dodatkowe miejsca pracy.

Źródło: Dziennik Wschodni (29.05.2009), autor: JSZ

KSC inwestuje w cukierki

Fabryka Cukierków Pszczółka w Lublinie inwestuje w nową linię produkcyjną.

Źródło: Puls Biznesu (28.05.2009), autor: DI,PAP

Nowe słodkości od „Pszczółki"

Fabryka Cukierków „Pszczółka" w Lublinie uruchomi nową linię produkcyjną. Właściciel zakładu, Krajowa Spółka Cukrowa, przeznaczy na inwestycję 4,5 mln zł.

Źródło: Polska Kurier Lubelski (27.05.2009), autor: bm

Polski Cukier inwestuje

Krajowa Spółka Cukrowa, której centrala znajduje się w Toruniu, chce uruchomić nowoczesną linię produkcyjną w swojej fabryce cukierków Pszczółka w Lublinie.

Źródło: Gazeta Wyborcza (27.05.2009), autor: BER

Inwestycje KSC S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. inwestuje w Pszczółkę.

Źródło: Rzeczpospolita (27.05.2009), autor: mak

Były biura, będzie hotel

Przy Krochmalnej nie tylko wyburzają. Wkrótce w krajobrazie ulicy pojawi się nowy pensjonat. Rozpoczęła się renowacja zabytkowego pałacyku przy ul. Krochmalnej. Nowy właściciel chce go zamienić w hotel i restaurację. Pierwsi goście zatrzymają się tam w 2011 roku.

Źródło: Dziennik Wschodni (23.05.2009), autor: Jacek Szydłowski

Energia zamiast cukru

Krajowa Spółka Cukrowa S. A. stawia na odnawialne źródła energii. We wtorek, 12 maja, w siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa w Warszawie, Krajowa Spółka Cukrowa S. A. oraz PGE Energia Odnawialna S. A. zaprezentowały wspólny projekt pt. "Pilotażowe instalacje energetycznego wykorzystania biomasy w zlikwidowanych Cukrowniach Wożuczyn i Łapy, należących do KSC S. A.

Źródło: Tygodnik Siedlecki (21.05.2009), autor: sej

Biogazownie w cukrowniach

Do 10 sierpnia powinno być gotowe studium wykonalności instalacji energetycznego wykorzystania biomasy w zlikwidowanych cukrowniach Wożuczyn i Łapy, należących do Krajowej Spółki Cukrowej.

Źródło: Puls Biznesu (20.05.2009), autor: MAB

Był cukier. Będą biopaliwa?

Czas zagospodarować cukrownię. Jest szansa, że w grudniu 2011 roku na terenie łapskiej cukrowni powstanie nowoczesny kompleks energetyczno-biopaliwowy

Źródło: Kurier Poranny (19.05.2009), autor: Julita Januszkiewicz

Biomasa w cukrowniach

Krajowa Spółka Cukrowa i Polska Grupa Energetyczna Energia Odnawialna rozpoczynają prace nad wykorzystaniem biomasy do celów energetycznych w wygaszonych cukrowniach.

Źródło: Gazeta Wyborcza (18.05.2009), autor: TC

Projekt KSC i PGE wart ponad 270 mln zł

Polska Grupa Energetyczna Energia Odnawialna, firma z grupy PGE, i Krajowa Spółka Cukrowa, największy producent cukru w Polsce, przedstawiły harmonogram prac, dzięki którym do 2011 r. w dwóch zamkniętych cukrowniach – w Wożuczynie i Łapach – powstaną instalacje do wytwarzana energii z biomasy.

Źródło: Parkiet (13.5.2009), autor: NW

Paliwo i prąd popłyną z cukrowni

Wiadomo już za ile, gdzie i kiedy ruszą pierwsze kompleksy energetyczno-biopaliwowe w byłych cukrowniach.

Źródło: Puls Biznesu (13.05.2009), autor: Wiktor Szczepaniak

Biodiesel z Wożuczyna

To już pewne: zamknięta Cukrownia Wożuczyn będzie produkowała biopaliwo. To projekt Krajowej Spółki Cukrowej i Polskiej Grupy Energetycznej wart 110 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza (13.05.2009), autor: Sławomir Skomra, PAP

Zamiast cukrowni - kompleks energetyczny

Do końca 2011 r. w zlikwidowanych cukrowniach w Wożuczynie i Łapach mają powstać kompleksy energetyczno-biopaliwowe - poinformowali wczoraj przedstawiciele resortu skarbu. Projekt realizują Krajowa Spółka Cukrowa oraz PGE Energia Odnawialna.

Źródło: Nasz Dziennik (13.05.2009)


Zamiast cukru będzie energia

Na terenie zlikwidowanej Cukrowni Wożuczyn w pow. tomaszowskim powstanie kompleks energetyczno - biopaliwowy. Zakład, którego budowa pochłonie 110 mln zł, ruszy w grudniu 2011 r.

Źródło: Polska Kurier Lubelski (13.05.2009), autor: Barbara Majewska

Budowa biogazowni

Krajowa Spółka Cukrowa i Polska Grupa Energetyczna szacują, że planowana przez nie budowa biogazowni w Łapach pochłonie 162 mln zł, a w Wożuczynie - 110 mln zł.

Źródło: Rzeczpospolita (13.05.2009), autor: mak

Biopaliwa i biogaz z buraków

Dziś PGE Energia Odnawialna i Krajowa Spółka Cukrowa przedstawią plan uruchomienia produkcji energii elektrycznej z biogazu oraz biopaliw na terenie zamkniętych cukrowni w Wożuczynie i Łapach.

Źródło: Parkiet (12.05.2009), autor: AR

Energetyczna lubelszczyzna

To już przesądzone. PGE i KSC S.A. wybuduje na Lubelszczyźnie nową elektrownię. Energia będzie też wytwarzana na terenie zlikwidowanych cukrowni.

Źródło: Polska Kurier Lubelski (12.05.2009), autor: Barbara Majewska

Artyści w cukrowni

Zimna, przemysłowa architektura dawnej cukrowni przyciąga artystów. Po fotografach i telewizyjnych dokumentalistach, do hal przy ulicy Krochmalnej weszli muzycy. Zespół Bracia zabrał się za kręcenie nowego wideoklipu.

Źródło: Dziennik Wschodni (9.05.2009), autor: JSZ

Polski Cukier z trzciny cukrowej?

Krajowa Spółka Cukrowa rozważa inwestycje w Ameryce Południowej lub na Bałkanach - informuje „Rzeczpospolita“, powołując się na prezesa spółki Marcina Kulickiego.

Źródło: Gazeta Wyborcza (9.05.2009), autor: MC

Oszczędzą halę Witkowskiego

Cenny architektonicznie budynek będzie służył za magazyn. Hala na terenie dawnej cukrowni nie zostanie rozebrana. Krajowa Spółka Cukrowa zapewnia, że nie zburzy obiektu, mimo że nie figuruje on w rejestrze zabytków.

Źródło: Dziennik Wschodni (7.05.2009), autor: Jacek Szydłowski

Specjalnie dla "Rzeczpospolitej"

Nie odczuwamy kryzysu: Wywiad z prezesem Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Marcinem Kulickiem

Źródło: Rzeczpospolita (7.05.2009), autor: Magdalena Kozmana

Polski Cukier chce do Ameryki

W przyszłym miesiącu polskie cukrownie i plantatorzy buraków dostaną ok. 300 mln euro rekompensat za rezygnację z części produkcji. Komisja Europejska zgodziła się, by kwota wpłynęła w jednej transzy. Cukrownie już zaczęły wydawać pieniądze.

Źródło: Rzeczpospolita (7.05.2009), autor: Magdalena Kozmana

Lepszy klimat dla biznesu

Zdecydowanie lepszy klimat i miejsce dla biznesu. Rankingi opublikowane przez „Rzeczpospolitą” i tygodnik „Polityka” nie pozostawiają złudzeń. Toruń na głowę bije Bydgoszcz pod względem liczby firm znajdujących się na listach „500”. Jest wśród nich KSC S.A.

Źródło: Nowości (30.04.2009), autor: Krzysztof Lietz

Czystsze buraki

Krajowa Spółka Cukrowa SA rozpoczyna drugą co do wielkości inwestycję w tym roku. W Cukrowni Kluczewo zostanie gruntownie zmodernizowana linia mycia buraków. Koszt planowanego przedsięwzięcia to ok. 10 min zł.

Źródło: Kurier Szczeciński (30.04.2009), autor: ek

Polski Cukier pręży się do skoku

Już wiadomo, co Krajowa Spółka Cukrowa zrobi z ogromnym, 500-milionowym zyskiem. Dużą część wyda na inwestycje. Nie tylko w kraju.

Źródło: Puls Biznesu (30.04.2009), autor: Wiktor Szczepaniak

KSC S.A. wśród 500 najcenniejszych firm "Rzeczpospolitej"

"Rz" już po raz szósty oszacowała wartość największych polskich przedsiębiorstw. Łączna kapitalizacja firm z Listy 500 spadła w 2008 roku do niespełna 680 mld zł. KSC S.A. trzyma się mocno. Zajmuje 167. miejsce.

Źródło: Rzeczpospolita (29.04.2009), autor: Cezary Adamczyk

KSC S.A. w złotej 500 tygodnika Polityka

Szesnasty ranking 500 największych polskich firm z sektora przemysłu, handlu i usług przedstawiamy państwu w czasach szczególnych. Ta najświeższa fotografia tuzów polskiej gospodarki prezentuje się okazale.

Źródło: Polityka (29.04.2009), autor: Paweł Tarnowski

Rekompensaty w jednej racie

Rolnicy, którzy w wyniku reformy unijnego rynku cukru przestali uprawiać buraki cukrowe, już niedługo otrzymają rekompensaty z Brukseli. Odszkodowanie zostanie wypłacone w jednej, a nie jak początkowo planowano, dwóch ratach.

Źródło: Gazeta Współczesna (28.04.2009), autor: PPR

Biogazownie czas zacząć

ENERGETYKA: Dzięki zmianom w prawie przyspieszy budowa zakładów. Wśród firm inwestujących w elektrownie na biogaz są Kopex i Krajowa Spółka Cukrowa.

Źródło: Rzeczpospolita (28.04.2009), autor: Karolina Baca, Magdalena Kozmana

Dobra realizacja PDO zmienia społeczne nastawienie do restrukturyzacji

Posługując się Programem Dobrowolnych Odejść, w latach 2006-2008 Krajowa Spółka Cukrowa ograniczyła zatrudnienie o ponad 2000 osób. Jak udało się to w firmie, w której z uwagi na różne uwarunkowania polityczno-społeczne ograniczenie zatrudnienia było utrudnione i często blokowane?

Źródło: Gazeta Prawna (28.04.2009), autor: Tomasz Olenderek

Cukrownia buduje za 30 mln

30 milionów wyda Krajowa Spółka Cukrowa na budowę nowego magazynu w cukrowni Werbkowice.

źródło: Gazeta Wyborcza (23.04.2009)

Duża inwestycja Polskiego Cukru

Krajowa Spółka Cukrowa (Polski Cukier), największy producent cukru w Polsce, szykuje się do budowy wielkiego silosu w Cukrowni Werbkowice (woj. lubelskie).

Źródło: Puls Biznesu (23.04.2009)

PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

W skrócie: Krajowa Spółka Cukrowa zainwestuje 30 mln zł w cukrownię Werbkowice.

Źródło: Rzeczpospolita (23.04.2009)

Odkrywamy skarby w cukrze

Krajowa Spółka Cukrowa zabłyśnie na rynku nieruchomości.
Polski Cukier jest na ostatnim zakręcie przed wyjściem na prostą. Ma w rękawie asa wartego setki milionów złotych.

Wiktor Szczepaniak
(Puls Biznesu, 16 lipca 2008 r.)

Wsparcie dla Pszczółki

Zmiany w cukrowniach
Krajowa Spółka Cukrowa chce zarabiać na karmelkach. Ze swych struktur wydzieli firmę, do której wejdą zakłady produkcyjne w Lublinie i nowo uruchamiany w Opolu Lubelskim.
Dziś Krajowa Spółka Cukrowa produkuje karmelki w Fabryce Cukierków Pszczółka, która od ponad pół wieku jest jednym z wydziałów Cukrowni Lublin. Koncern chce teraz wyodrębnić Pszczółkę ze swych struktur i stworzyć z niej samodzielną firmę. - Proces ten będzie przebiegał w kilku etapach. Przewidujemy, że powołanie samej spółki nastąpi w połowie przyszłego roku - mówi Łukasz Wróblewski, rzecznik prasowy KSC Polski Cukier S.A.

Robert Horbaczewski
(Rzeczpospolita, 14 września 2007 r.)

Polski Cukier stawia opór

Koncern Suedzucker chce skupić kwoty cukrowe w jednym zakładzie. Polski Cukier mu to utrudnia.
Do końca kwietnia Suedzucker musi utrzymać produkcję w ośmiu zakładach, bo tak zobowiązał się w umowie prywatyzacyjnej. Ale kwoty cukrowe koncentruje już teraz.
Suedzucker od kilku lat bezskutecznie stara się odkupić akcje Skarbu Państwa w swoich cukrowniach. Tam, gdzie było to możliwe, zastosował nawet przymusowy wykup akcji. Ale Krajowa Spółka Cukrowa Polski Cukier nadal ma udziały w większości jego zakładów. W największej cukrowni Ropczyce zachowała aż 43 proc.

Magdalena Kozmana
(Rzeczpospolita, 28 września 2007 r.)

następna strona »