Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Pszczółka dostaje skrzydeł

Pszczółka dostaje skrzydeł

INWESTYCJE Fabryka cukierków się rozwija

Fabryka Cukierków "Pszczółka" uruchomi nową linię produkcyjną. Montaż urządzeń wartych ponad 4,5 mln rozpocznie się pod koniec sierpnia. Możliwe, że za inwestycją pójdą dodatkowe miejsca pracy.


Krajowa Spółka Cukrowa zlikwidowała lubelską cukrownię, ale nadal inwestuje w wytwórnię słodyczy. Przy ul. Krochmalnej ruszy nowa linia produkcyjna. -Żadna z firm działających w Polsce w branży słodyczy nie ma w swoim parku maszynowym takich wynalazków, jakie my zainstalujemy w "Pszczółce" - mówi Aleksandra Paulska, rzecznik KSC. Pierwsze urządzenia dotrą z końcem sierpnia, zaczną pracować w październiku. - To kolejny etap modernizacji fabryki cukierków w Lublinie - mówi Sławomir Matyjaszczyk, członek zarządu KSC. - Chcemy dzięki temu wzmocnić pozycję rynkową naszej spółki i poszerzyć asortyment oferowanych produktów.
Fabryka zatrudnia obecnie 150 osób. Możliwe, że wraz z uruchomieniem nowych urządzeń, zwiększy się też zatrudnienie. Lu- belska fabryka regularnie zdobywa nagrody w ogólnopolskich konkursach branży spożywczej. Znana jest przede wszystkim z produkcji kilku rodzajów cukierków: kukułek, miętowych lubelskich z czekoladą i karmelków Muss.

Źródło: Dziennik Wschodni (29.05.2009), rubryka: Lublin, strona: 6, autor: JSZ


 

« wstecz