Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Kupujemy pocukrownicze

Kupujemy pocukrownicze

ŻNIN. Gmina właścicielem działek przy Janickiego; mieszkania jeszcze w przetargu

Gmina Żnin jest właścicielem działek przy Klemensa Janickiego, wcześniej należących do Krajowej Spółki Cukrowej. Tym samym budowa bazy żeglarskiej nad Dużym Jeziorem nabiera kształtów.


- Działki kupujemy za cenę wywoławczą, czyli 579 tysięcy złotych. Byliśmy jedynymi zainteresowanymi, stając do przetargu - powiedział wczoraj burmistrz Leszek Jakubowski.
Kolejnym zakupem gminy Żnin mają być mieszkania w tzw. osadzie cukrowniczej. - Wysłałem komisję do oceny tych lokali. I na tej podstawie ustalimy, czy stajemy do przetargu z wolą kupna wszystkich, czy może tylko wybranych mieszkań.
- Faktycznie żeby za szybko nie postąpić - przestrzegał burmistrza radny Dariusz Kaźmierczak. - Bo niektóre z tych lokali potrzebują dużych nakładów finansowych. Innego zdania był radny Zenon Flejter: - Ja bym się nie wahał, panie burmistrzu. Trzeba działać po gospodarsku. I próbować kupić w pierwszym przetargu wszystkie, czyli dziesięć mieszkań. Bo gdy dojdzie do kolejnych przetargów, ludzie z przekory mogą podbijać ceny.
Leszek Jakubowski poinformował przy tym, że gmina wystąpiła z pismem do KSC o możliwość nabycia tych lokali w drodze bezprzetargowej. - Uzyskaliśmy jednak odpowiedź, że nie jest to możliwe. Wobec powyższego radni jednogłośnie upoważnili burmistrza do ich kupnawprzetargu.
Jak się dowiedzieliśmy, KSC ogłosiła przetarg na zagospodarowanie Cukrowni Żnin. Mówi się o produkcji bioetalonu lub biogazu. - Niedługo znane będą dalsze losy cukrowni -skomentował Jakubowski.
 

Źródło: Gazeta Pomorska (2.06.2009), rubryka: Inowrocław, Mogilno, Żnin, strona: 15, autor: IWO

 

 

« wstecz