Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Leśmierz skusił inwestora

Leśmierz skusił inwestora

Ceramika Tubądzin wydzierżawiła część terenów dawnej cukrowni. Mieszkańcy Leśmierza, którzy przed rokiem stracili pracę w likwidowanej cukrowni, mają nadzieję, że nowy pracodawca utworzy dla nich nowe miejsca pracy. Ich optymizm budują kolejne inwestycje w Leśmierzu Ceramiki Tubądzin, czołowego producenta płytek ceramicznych.

- W marcu producent płytek ceramicznych wydzierżawił od nas magazyn i dwa hektary terenu, gdzie chce zorganizować studio fotograficzne dla swoich ekspozycji. Wcześniej firma wydzierżawiła 19,6 ha terenu wraz z bocznicą kolejową. Wygląda na to, że chcą u nas inwestować i w przyszłości możemy liczyć na miejsca pracy - mówi Robert Sikorski, prezes cukrowni w Leśmierzu jest pełen optymizmu na przyszłość. Choć Andrzej Wodzyński, prezes Ceramiki Tubądzin, na razie nie zdradza planów inwestycyjnych dotyczących Leśmierza, mieszkańcy po cichu już liczą na nowe miejsca pracy.
- Dla nas byłaby to duża szansa. Wiele osób dostałoby pracę, nie byłoby kosztów związanych z dojazdami, które też są dla nas dodatkowym utrudnieniem i kosztują - mówi Robert Pawlikowski, dawny pracownik cukrowni.
Na inwestorów czekają też w Nowych Ostrowach, gdzie produkcja w cukrowni zakończyła się trzy lata temu. Krajowa Spółka Cukrowa podzieliła właśnie na działki 38 ha terenów cukrowni, których do tej pory w całości nie udało się sprzedać. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na sprzedaż poszczególnych działek.

Źródło: Polska Dziennik Łódzki (2.06.2009), rubryka: Strona tytułowa, strona: 1, autor: Dorota Grąbczewska

« wstecz