Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

XVIII Dzień Pola 2021 Krajowej Spółki Cukrowej S.A. – Cukrownia Kluczewo

Dzień Pola Cukrowni Kluczewo odbył się 6 lipca, w miejscowości Łęczyna, na terenie gospodarstwa rolnego ROLPOL Sp. z o.o. w  Gminie Stara Dąbrowa.

To święto szczególnie ważne dla Plantatorów oraz Pracowników Krajowej Spółki Cukrowej S.A. odpowiedzialnych za surowiec, ale także dla tych wszystkich, którym bliska jest branża cukrownicza.

W tegorocznych obchodach Dnia Pola KSC uczestniczyło blisko 200 gości.

W Dniu Pola udział wzięli m.in. Edward Szczepanik Prezes Zarządu Okręgowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego – Zarząd Rejonowy w Szczecinie, Edward Kosmal Członek Prezydium NSZZ Rolników Indywidualnych  Solidarność oraz Paweł Więckowski Kierownik Placówki Terenowej w Stargardzie.

Zarząd KSC S.A. był reprezentowany przez Marka Derezinskiego – Członka Zarządu Spółki.

W namiocie Krajowej Spółki Cukrowej S.A. zwiedzający mieli także okazje poznać zarówno produkty marek „Polski Cukier” oraz „Polskie Przetwory”, jak i szeroką ofertę Spółek Grupy Kapitałowej KSC S.A. (Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa  Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A., Przedsiębiorstwa  Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” Sp. z o.o.).

Swoje stoisko zaprezentowała również Fundacja Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Pomaganie krzepi”, która przy współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Stargardzie zorganizowała szkolenie połączone z konkursem skierowanym do uczestników wydarzenia, którego celem było rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu BHP wśród Plantatorów Buraka Cukrowego. Szkolenie z zasad BHP w gospodarstwach rolnych przeprowadziła Anna Pawlak ekspert KRUS z zakresu prewencji, rehabilitacji i orzecznictwa lekarskiego. Prezentację KRUS zakończył konkurs. Zadaniem konkursowym było udzielenie odpowiedzi przez uczestników na 8 pytań w formie testu jednokrotnego wyboru umieszczonych na karcie konkursowej. Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięli w nim udział praktycznie wszyscy uczestnicy Dnia Pola, łącznie ponad 120 osób.

Nagrody zostały wręczone przez Pawła Dawiskibę Dyrektora Cukrowni Kluczewo, Pawła Więckowskiego Kierownika KRUS w Stargardzie oraz Lucynę Modrak Członka Zarządu Fundacji.

  • DSC_0202
  • DSC_0207
  • DSC_0223
  • DSC_0242
  • DSC_0243
  • DSC_0180
  • DSC_0186
  • DSC_0209

« wstecz