Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • english version

Treść

Polski Cukier wspiera MKS Avię Świdnik

Krajowa Spółka Cukrowa inwestuje w sponsoring siatkówki, która postrzegana jest jako bezpieczna i rodzinna dyscyplina sportowa, a przy tym bardzo dynamiczna i medialna. KSC S.A. w dniu 12 lipca br. w  Park Avia w Świdniku zapowiedziała przedłużenie sponsoringu pierwszoligowych siatkarzy MKS  Avia Świdnik.

W konferencji prasowej zorganizowanej w nowoczesnym kompleksie sportowo-rekreacyjnym Park Avia w Świdniku wzięli udział m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artur Soboń, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki, Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, Dyrektor Biura Marketingu Krajowej Spółki Cukrowej Filip Cieszkowski, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A. Artur Wasil oraz Prezes MKS Avia Świdnik Robert Szczerba. Podczas konferencji prezes Szczerba oraz dyrektor Cieszkowski podpisali list intencyjny w sprawie kontunuowania współpracy pierwszego zespołu siatkarzy.

– Myślę że współpraca Krajowej Spółki Cukrowej z Klubem Avia Świdnik była znakomitym pomysłem. Zaangażowanie spółki w lubelski sport i zainwestowanie w siatkówkę w Świdniku doskonale uzupełnia politykę sponsorską i marketingową. Połączenie  profesjonalizmu  spółki z pasją do siatkówki ze strony MKS Avia przyniosło dobre efekty. Tak dobrego roku w lubelskiej siatkówce jeszcze nie było. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia sponsorów, Polskiego Związku Piłki Siatkowej i osobiście wiceprezesa Ryszarda Czarneckiego. Pan burmistrz ma plany na to, w jaki sposób, poprzez budowę nowej hali, poprawić siatkarską infrastrukturę, a tym samym możliwości rozwoju i osiągania jeszcze lepszych wyników przez siatkarzy Avii. Chcę zadeklarować, że projekt będzie miał moje pełne wsparcie. Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się, by ogłosić finansowanie tej inwestycji, wartej około 60 mln zł – mówił Artur Soboń.

- W ubiegłym sezonie, Avia, jako beniaminek Tauron I Ligi zaprezentowała się rewelacyjnie. Przez trzy kolejki liderowała w tabeli, zagrała w playoffach i zajęła świetne, szóste miejsce. Dało to korzyści w postaci efektu medialnego również Krajowej Spółce Cukrowej. Jestem pod wrażeniem wyników sportowych i postawy zespołu. Myślę, że nie byłoby ich, gdyby nie konsekwentne wsparcie władz miasta i sponsorów. Uważam, że fundamenty pod silną siatkówkę są już bardzo mocne, pozwalają myśleć o powrocie Avii do grona najlepszych drużyn w Polsce - podkreślił Ryszard Czarnecki

 -Wsparcie świdnickich siatkarzy jest dla nas czymś naturalnym. Wspieramy sport i kulturę, tam gdzie prowadzimy swoją działalność. A w województwie lubelskim mamy cukrownie w Krasnymstawie i Werbkowicach, a także spółkę zależną - Fabrykę Cukierków „Pszczółka”. KSC przez wspieranie takich działań uzyskuje satysfakcjonujący ekwiwalent reklamowy - mówił dyrektor biura marketingu spółki Filip Cieszkowski.

- Odpowiedzialność za sport, którą wzięli na siebie nasi sponsorzy szczególnie w tych trudnych czasach, w czasach pandemii zasługuje na słowa największego uznania.  W imieniu swoim,  sztabu szkoleniowego  i zawodników dziękuję za wsparcie i zaufanie, którego doświadczyliśmy i które odczuwaliśmy podczas minionego sezonu. Mając takich partnerów jestem bardzo spokojny o przyszłość klubu. - twierdzi prezes MKS Avia Świdnik Robert Szczerba

 • DSC_3353 (2)
 • DSC_3362
 • DSC_3367
 • DSC_3409
 • DSC_3398
 • DSC_3333 (2)
 • DSC_3435
 • DSC_3453
 • DSC_3458 (2)

« wstecz