Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Targi Polagra 2021

Zakończyły się targi POLAGRA - organizowane w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich, które odbyły się w terminie 4-6 października br. w Poznaniu.

Wydarzenie co roku jest świętem polskiej żywności, miejscem rozmów pomiędzy producentami produktów spożywczych i ich dystrybutorami, a także dostawcami technologii dla branży spożywczej.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. uczestniczyła w targach po raz trzynasty, natomiast po raz ósmy swoją ofertę zaprezentował Zakład "Polskie Przetwory" z Włocławka oraz Grupa Kapitałowa KSC S.A. wystawiając w pawilonie nr 5 produkty Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A.,  Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” Sp. z o.o.

W tym samym pawilonie miała miejsce uroczysta gala otwarcia targów POLAGRA  i odbywających się równolegle targów TAROPAK. Udział w niej wzięli m.in. Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Ryszard Bartosik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Riyad Atari, minister rolnictwa Palestyny oraz Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP, który witając przybyłych na targi gości podkreślił: - Aby szukać kontaktów, rozszerzać je, szukać inspiracji ludzie potrzebują spotkań. Dziś czas na rozmowy o żywności, czas, w którym musimy zmierzyć się z nowymi preferencjami konsumentów, ale i ze zmienionymi kanałami dystrybucji.

W targach Polagra uczestniczył Krzysztof Kowa – Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. 

Na uroczystej gali otwarcia zostały wręczone Złote Medale Grupy MTP.

To najbardziej rozpoznawalna nagroda w Polsce przyznawana dla najlepszych, innowacyjnych produktów.

Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Złoty Medal otrzymały m.in. następujące produkty:

Frutuś 250 ml |Krajowa Spółka Cukrowa S.A. – nagrodę odebrała Barbara Bisz - dyrektor biura produktów grupy KSC S.A.

Mąka pszenna tortowa typ 405 2 kg |Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie "PZZ" w Stoisławiu S.A. – nagrodę odebrał Mirosław Narojek - prezes zarządu Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Stoisławiu S.A. 

Cukierek "Mała czarna" |Fabryka Cukierków Pszczółka S.A.  - nagrodę odebrał Krzysztof Wierzchowski – dyrektor pionu handlu.

To ogromne wyróżnienie. Niezmiernie się cieszymy, że produkty Grupy Kapitałowej KSC S.A. zostały docenione.

Najlepszym produktem – wyborem konsumentów na targach POLAGRA - Salon Food okazała się mąka pszenna tortowa typ 405 - 2 kg Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Stoisławiu S.A. uzyskując 35,18% głosów konsumentów.

Podczas gali wręczono również nagrody ACANTHUS AUREUS czyli ZŁOTY AKANT. Przyznawane od 2003 roku przez Grupę MTP wyróżnienie ma na celu nagradzanie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy, wystawiającej swoją ofertę na poszczególnych targach.

Statuetką Złotego Akanta nagrodzona została Krajowa Spółka Cukrowa S.A. za stoisko najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów.

Nagrodę odebrał Paweł Jacek Piotrowski – Z-ca dyrektora Biura Marketingu KSC S.A.

  • DSC_6076
  • DSC_6088
  • DSC_6110
  • DSC_6147
  • DSC_6162
  • DSC_6180
  • DSC_5983

« wstecz