Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

KSC S.A. w prestiżowym rankingu "Newsweeka"

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. znalazła się w gronie „100 najcenniejszych firm »Newsweeka« w Polsce”. Wycenę firm przygotowali dla tygodnika analitycy polskiego oddziału spółki Soliditet, należącej do szwedzkiej grupy Bisnode, czołowego w Europie dostawcy informacji biznesowych. KSC S.A. uplasowała się na wysokiej, 31. pozycji.

Ranking „100 najcenniejszych firm »Newsweeka«” klasyfikuje przedsiębiorstwa według ich wartości na koniec 2011 roku, wyliczonej za pomocą metody szwajcarskiej, sporządzonej przez analityków czołowego w Europie dostawcy informacji biznesowych z grupy Bisnode. Wyceny Spółek dokonano dwoma metodami: majątkową - bazującą na posiadanym przez Spółkę majątku oraz dochodową -na podstawie osiąganych zysków.

W ocenie tygodnika „Newsweek” polskie firmy zdały egzamin ze zdolności adaptacyjnych w czasach trudnych dla światowej gospodarki. „Zwłaszcza te największe i najcenniejsze dla krajowej gospodarki, które postawiły w tym okresie nie tyle na utrzymanie status quo, ile na rozwój i zwiększanie udziału w rynku – czytamy w „Newsweeku”.

Redaktorzy tygodnika zwrócili też uwagę, że w dobie oszczędności nie cięto ślepo kosztów, ale je racjonalizowano, nie rezygnując ze zwiększania wydatków wszędzie tam, gdzie wydawało się to słuszne.

Twórcy rankingu podkreślili również, że w tegorocznym rankingu nad subiektywizm i emocje przedłożono, obiektywizm twardych danych i wskaźników finansowych, a tak wysoka dynamika rozwoju największych firm doskonale wróży na przyszłość.

« wstecz