Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Krajowa Spółka Cukrowa w gronie ekspertów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W połowie maja, w Katowicach odbyła się czwarta edycja jednego z najważniejszych i największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pomiędzy 14 a 16 maja do Katowic zjechało ponad 6000 uczestników – osobistości ze świata polityki, biznesu oraz nauki, by w trakcie ponad stu sesji i dyskusji poruszyć najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Szefem Rady Programowej Kongresu był pan Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.

Wśród uczestników Kongresu nie mogło zabraknąć Krajowej Spółki Cukrowej, która była Partnerem sesji „Innowacje w branży spożywczej”, drugiego dnia tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Uczestnicy dyskutowali na temat współpracy firm spożywczych, handlu i instytucji naukowych w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i produktów oraz najważniejszych trendach w sektorze żywnościowym, a także o jakości jako elemencie budowania przewag na rynku międzynarodowym. Paneliści sesji poszukiwali również odpowiedzi na pytania związane z potrzebami polskich konsumentów oraz oczekiwaniami nowych rozwiązań w zakresie produktów i opakowań.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP S.A., wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl.

« wstecz