Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Prezentacja drużyny Polskiego Cukru/SIDEn Toruń

W niedzielę 16 września odbyła się oficjalna prezentacja I-ligowej drużyny Polskiego Cukru/SIDEn Toruń. Dla fanów była to niepowtarzalna szansa na rozmowę, zrobienie zdjęcia i otrzymanie autografu. Prezentacja odbyła się w Toruńskim klubie Lizard King, a w spotkaniu wzięli udział zawodnicy, trenerzy, władze klubu oraz politycy i przedstawiciele tytularnego sponsora - Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Okres przygotowawczy do rozgrywek sezonu 2012/13 przebiegł pod znakiem zmian. Jedną z nich, a zarazem istotnym wzmocnieniem, jest zatrudnienie Eugeniusza Kijewskiego jako pierwszego trenera. Dorobek jego sukcesów jest imponujący: jako zawodnik był cztery razy Mistrzem Polski, rozegrał 220 spotkań w reprezentacji, jako trener także zdobył cztery tytuły mistrza Polski, dwukrotnie Puchar Polski, a w latach 1993-98 prowadził drużynę narodową.

Zmienił się znacznie sam skład drużyny. Wśród 14 graczy, zaprezentowanych 16 września, jest aż 8 nowych zawodników. Młodość miesza się tu z doświadczeniem, część zawodników grała już na parkietach ekstraklasy, część przychodząc do Torunia awansowało z II ligi. Do szerokiego składu zespołu dostało się także dwóch juniorów – wychowanków klubu. Poziom zawodników jest oceniany jako bardzo wyrównany co dodatkowo może mobilizować graczy do ciężkiej pracy na treningach. Zdobycie uznania w oczach trenera może skutkować powołaniem do gry.

Przeprowadzone wzmocnienia pozwalają z optymizmem oczekiwać nadchodzącego sezonu. Pierwszy ligowy mecz torunianie rozegrają już 29.09.12 z drużyną z Siedlec. Życzymy naszym zwycięstw we wszystkich meczach.

« wstecz