Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Dzień Pola 2013 Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Grocholinie

W dniu 25 czerwca na polach Gospodarstwa Rolnego w Grocholinie odbyło się coroczne święto – Dzień pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Współorganizatorami jedenastej edycji tego święta była Krajowa Spółka Cukrowa S.A. oraz Związki Plantatorów Buraka Cukrowego działające przy Spółce.

Już po raz jedenasty Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zorganizowała tradycyjne spotkanie z plantatorami buraków cukrowych w ramach obchodów Dnia Pola, które odbyły się 25 czerwca 2013 r. w miejscowości Kcynia (woj. kujawsko - pomorskie) na terenie Gospodarstwa Rolnego w Grocholinie.

Tegoroczna uroczystość odbyła się na terenie Gospodarstwa Rolnego w Grocholinie, zlokalizowanym w rejonie kontraktacyjnym Oddziału „Cukrownia Nakło”. Gospodarstwo od lat osiąga bardzo dobre wyniki i należy do najlepszych przedsiębiorstw branży rolniczej w regionie, świadczą o tym min plony buraka cukrowego które w ostatnich latach wynosiły ok. 85 t/ha.

Uroczystość miała charakter plenerowy. Pomimo deszczowej pogody, w uroczystości wzięło udział tradycyjnie ponad 2 tys. gości, w tym parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, instytucje działające w branży rolniczej, Plantatorzy oraz pracownicy Spółki.

Coroczne obchody Dnia Pola stanowią doskonałą okazję do spotkania, bezpośredniej rozmowy, wzajemnej wymiany poglądów oraz doświadczeń Plantatorów z przedstawicielami Spółki, przedstawicielami Związków Plantatorskich oraz fachowcami z zakresu uprawy buraka cukrowego.

W blokach tematycznych zaprezentowano 40 odmian buraka cukrowego ośmiu firm nasiennych oraz 5 programów herbicydowych firm chemicznych. Przedstawiono również 5 bloków z nawozami dolistnymi oraz biostymulatorami.

Dla zainteresowanych Plantatorów, w namiocie agrotechnicznym przygotowano stanowiska umożliwiające zapoznanie z serwisem internetowym dla Plantatorów „e-Plantator”. Stanowisko to cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Dla wszystkich Gości zapewniono poczęstunek oraz szereg atrakcji i konkursów, za udział w których można było wygrać cenne nagrody. Na zakończenie imprezy wystąpił zespół Żuki, zagrzewając zgromadzonych przebojami rockowymi lat 60. i 70. oraz grupy The Beatles.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo niekorzystnych warunków pogodowych uczestniczyli w najważniejszym spotkaniu polowym Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

 

« wstecz