Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. została przyjęta do organizacji Pracodawcy RP

9 stycznia 2014 r. Krajowa Spółka Cukrowa S.A. została przyjęta w poczet członków Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej (wcześniej: Konfederacja Pracodawców Polskich) są najstarszą organizacją pracodawców w Polsce, która działa od 1989 roku i reprezentuje ponad 7,5 tys. firm. Przedsiębiorstwa zrzeszone w Pracodawcach RP zatrudniają ok. 4 mln pracowników. Organizacja jest uznanym partnerem społecznym w Polsce i w Europie.

Naczelną ideą Pracodawców RP jest tworzenie państwa przyjaznego pracodawcom. Organizacja aktywnie wspiera przedsiębiorczość, pamiętając przy tym, że gospodarka musi rozwijać się w sposób zrównoważony, a względy ekonomiczne nigdy nie mogą znacznie dominować nad społecznymi. Pracodawcy RP dążą do stworzenia harmonii na linii pracodawca – pracownik, działają na rzecz wspólnych interesów pracodawców, współdziałają z partnerami społecznymi. Organizacja dba aby głos pracodawców miał znaczenie przy podejmowaniu decyzji o przyszłości kraju oraz kształtuje i promuje pozytywny wizerunek pracodawców i przedsiębiorców.

Prezydentem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej jest od 2001 r. dr Andrzej Malinowski.

« wstecz