Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Cukierki Coffee Amo z FC „Pszczółka” zdobyły tytuł Wojewódzkiego Lidera Smaku 2013

Coffe Amo, czekoladowe cukierki o czterech kawowych smakach, zajęły I miejsce w konkursie Wojewódzki Lider Smaku 2013. Cukierki są produkowane przez spółkę zależną Krajowej Spółki Cukrowej S.A., Fabrykę Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Tytuł Wojewódzkiego Lidera Smaku przyznała kapituła powołana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Lublinie. W jej skład weszli eksperci z dziedziny jakości oraz technologii żywności i żywienia. Uznali oni, że cukierki produkowane przez FC „Pszczółka” należą do najlepszych wyrobów cukierniczych wytwarzanych na Lubelszczyźnie pod względem jakości, bezpieczeństwa, a przede wszystkim - walorów smakowych. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 lutego 2014 r. w Lublinie.

Tytuł Wojewódzkiego Lidera Smaku zdobyły w poprzednich edycjach konkursu m.in. Kukułki, Miętowe Lubelskie, Czekoladowa Mieszanka Imieninowa. Teraz do grona nagrodzonych produktów dołączyły Coffee Amo, które produkowane są w czterech wyjątkowych smakach: Espresso, Latte, Irish Coffee, Cappuccino Orzechowe.

FC „Pszczółka” Sp. z o.o. jest jednym z największych w Polsce producentów karmelków twardych i nadziewanych. Spółka sukcesywnie rozszerza swoją ofertę. W 2013 r. wprowadziła na rynek cukierki Blue Ice, Krówka Wypasiona i Coffee Amo. Ofertę wzbogacono również o bakalie w czekoladzie: Choco Nuts, Choco Raisins i Choco Cranberries. Spółka wysyła swoje produkty m.in. do USA, Rosji, Niemiec, Kazachstanu, Mongolii, Czech i wciąż pozyskuje nowe rynki zbytu.

« wstecz