Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Dzień Pola 2014 Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Krasnymstawie

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. już po raz dwunasty organizuje uroczyste obchody Dnia Pola. Spotkanie w plenerze odbędzie się 24 czerwca 2014 r. na terenie działania Oddziału KSC S.A. „Cukrownia Krasnystaw”, w miejscowości Staw, gmina Chełm, województwo lubelskie.

Dzień Pola to święto szczególnie ważne dla Plantatorów buraków cukrowych, pracowników KSC S.A. odpowiedzialnych za surowiec, ale też wszystkich tych, którym bliska jest branża cukrownicza.

Uroczystości odbędą się na polu należącym do Pana Zbigniewa Biszczada, który jest wieloletnim plantatorem buraka cukrowego w Oddziale KSC S.A. „Cukrownia Krasnystaw”. W swoim gospodarstwie uprawia 25 do 30 ha buraków cukrowych, osiągając bardzo dobre wyniki. Pole, na którym zaplanowano spotkanie, położone jest w malowniczej miejscowości Staw, w gminie Chełm, w województwie lubelskim.

Podczas Dni Pola będzie można tradycyjnie zobaczyć poletka doświadczalne z różnymi  odmianami buraków cukrowych, poznać ofertę firm współpracujących z KSC S.A. i odwiedzić wystawę maszyn rolniczych. Dzień Pola to również możliwość przeprowadzenia rozmów, wymiany doświadczeń, skorzystania z  porad specjalistów, którzy przedstawią najczęściej popełniane błędy w uprawie buraka i sposoby ich unikania

Swoją ofertę zaprezentują też firmy współtworzące Grupę KSC S.A., czyli Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „PZZ” w Stoisławiu S.A., Polskie Przetwory Sp. z o.o. i Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. Oczywiście nie zabraknie też konkursów i występów artystycznych.

Obecni będą przedstawiciele organizacji związkowych, władz centralnych i samorządowych, naukowcy oraz liczna grupa przedstawicieli firm związanych z szeroko pojętą obsługą rolnictwa. W trakcie imprezy plantatorzy będą mieli możliwość spotkania się i wymiany poglądów ze ścisłym kierownictwem KSC S.A.

Organizatorzy oraz Gospodarz Dnia Pola zapraszają na uroczystość życząc udanego wypoczynku, zabawy, nawiązania udanych kontaktów, a także ugruntowania i wzbogacenia wiedzy agrotechnicznej

« wstecz