Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • english version

Treść

Dzień Pola 2014 Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

24 czerwca 2014 roku po raz dwunasty Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zorganizowała Dzień Pola. Impreza odbyła się na polach Gospodarstwa rolnego w miejscowości Staw koło Chełma, w województwie lubelskim, w rejonie kontraktacyjnym Oddziału KSC S.A. „Cukrownia Krasnystaw”.

Gospodarzem Dnia Pola w tym roku był Pan Zbigniew Biszczad, wieloletni plantator buraka cukrowego w Oddziale KSC S.A. „Cukrownia Krasnystaw”, znany z osiągania bardzo dobrych wyników w uprawie buraków cukrowych.

Coroczne, czerwcowe obchody Dni Pola weszły już do kanonu spotkań z Plantatorami buraków cukrowych. Stanowią platformę poszerzania wiedzy i wymiany kontaktów między Plantatorami KSC S.A. z całej Polski, kierownictwem Spółki, Pracownikami działów obsługi Plantatorów, organizacjami związkowymi oraz firmami zaopatrującymi rynek branży rolno-spożywczej.

W tegorocznym święcie wzięło udział ponad 3 tys. osób, w tym przedstawiciele organizacji związkowych, władz centralnych i samorządowych, naukowcy, liczna grupa przedstawicieli firm związanych z obsługą rolnictwa, jak też Plantatorzy i Pracownicy Spółki.

W części wystawowej firmy nasienne zaprezentowały 37 odmian buraka cukrowego. Wzdłuż ścieżki zwiedzania znajdowały się namioty firm, których przedstawicie udzielali zainteresowanym zwiedzającym wszelkich informacji, dzielili się także własnymi doświadczeniami. Zwiedzający, bezpośrednio na polu mogli zapoznać się z tematami z zakresu: nawożenia gleby, nawożenia startowego, nawożenia dolistnego, stosowania stymulatorów wzrostu i rewitalizatorów gleby. W Stawie zlokalizowane były również stoiska wielu innych firm  nie posiadających własnych poletek demonstracyjnych, ale oferujących swoje usługi i produkty dla rolnictwa. Na placu wystawowym prezentowany był sprzęt rolniczy oraz stoiska firm związanych z zaopatrzeniem w rolnicze środki produkcji i ochrony roślin.

Uwagę zgromadzonych przyciągały także bogate oferty Spółek współtworzących Grupę Kapitałową Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Zwiedzający mogli poznać produkty Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A., Polskich Przetworów Sp. z o.o. – marki Dworski, Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. oraz szeroką gamę produktów marki Polski Cukier.

W trakcie imprezy uczestnicy mieli możliwość spotkania się i wymiany poglądów ze ścisłym kierownictwem KSC S.A. W pawilonie agrotechnicznym Pracownicy Departamentu Surowcowego byli do dyspozycji Plantatorów udzielając m.in. porad z zakresu ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami buraków cukrowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek dla wszystkich Gości. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, poczęstunków oraz innych atrakcji, w tym występów zespołów i kapel ludowych, zawodów sportowych i występów artystycznych. Głównym punktem programu był występ zespołu Brathanki

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. oraz Gospodarz Dnia Pola serdecznie dziękują wszystkim Gościom za tak liczny udział w uroczystości.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz