Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

PPZ „Trzemeszno” już w Grupie Kapitałowej KSC S.A.

21 sierpnia Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” stało się formalnie własnością Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

–  Krajowa Spółka Cukrowa realizuje strategię dywersyfikacji działalności i budowy koncernu rolno – spożywczego. Poszerzenie działalności spółki o segment ziemniaczany  pozwoli wzmocnić fundamenty dalszego rozwoju Grupy – powiedział Zdzisław Gawlik, sekretarz stanu w MSP podpisując umowę sprzedaży udziałów „Trzemeszna”.

W wyniku transakcji KSC S.A. stała się właścicielem 90,40 proc. udziałów PPZ „Trzemeszno".

Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” Sp. z o.o. jest jednym z największych na polskim rynku producentów wysokiej jakości skrobi i białka ziemniaczanego. Natomiast KSC S.A. to największy producent cukru w Polsce, z blisko czterdziestoprocentowym udziałem w rynku krajowym. Do tej pory KSC S.A. działała w czterech segmentach rynku rolno-spożywczego: cukrowniczym, zbożowo – młynarskim, cukierniczym i przetwórstwa owocowo – warzywnego.

Zgodę na zbycie udziałów należących do Skarbu Państwa w PPZ „Trzemeszno” Sp. z o.o. w trybie art. 33 ust. 3 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji na rzecz KSC S.A., 8 sierpnia 2014 r. wyraziła Rada Ministrów.

« wstecz