Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Zaproszenie na Dzień Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Wymiana fachowych doświadczeń, porady specjalistów i mnóstwo dobrej zabawy. To wszystko już 11 czerwca 2015 r. w Łagiewnikach koło Kruszwicy podczas tegorocznego Dnia Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

- Serdecznie zapraszam Państwa na tegoroczny Dzień Pola. Cieszę się, że będziemy mogli spotkać się podczas tego szczególnie ważnego dla nas święta będącego okazją do wymiany doświadczeń, ale też relaksu i dobrej zabawy – mówi Marek Spuz vel Szpos, Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A.   

Tegoroczny Dzień Pola Krajowa Spółka Cukrowa S.A. obchodzić będzie w dniu 11 czerwca 2015 r. w godzinach 9.30-14.30 na obszarze kontraktacyjnym Cukrowni Kruszwica. To największe święto Spółki zaplanowano na terenie gospodarstwa Zakładu Nasienno- Rolnego w Łagiewnikach koło Kruszwicy, który jest częścią Firmy „Danko”.

Podczas Dnia Pola 2015 będzie można, tradycyjnie już, zobaczyć poletka doświadczalne z wieloma odmianami buraków cukrowych, poznać ofertę firm współpracujących z KSC S.A., obejrzeć  wystawę maszyn rolniczych. Dzień Pola to również możliwość wymiany doświadczeń i skorzystania z porad specjalistów. Jak co roku, organizatorzy zadbali także o bogaty program artystyczny.

Na scenie zobaczymy zespół folklorystyczny z Kruszy Duchowej „Kruszowianki”. Będzie też pokaz rzemiosła i tradycji wczesnośredniowiecznych, wybijanie monet, pokaz walki. Uroczystości uświetni koncert orkiestry dętej oraz występ zespołu Żuki. Zaplanowaliśmy również wiele konkursów z nagrodami – zapowiada Agnieszka Łada, Inspektor ds. Surowcowych z Oddziału Cukrownia Kruszwica.

Dzień Pola wywodzi się z tradycji Dnia Buraka KSC S.A. To święto szczególnie ważne dla Plantatorów oraz Pracowników KSC S.A. odpowiedzialnych za surowiec, ale także dla tych wszystkich, którym bliska jest branża cukrownicza. W tym roku święto będzie obchodzone po raz trzynasty.

Program Dnia Pola 2015

9.30-10.00          Przybycie uczestników i zaproszonych gości

10.00-10.45        Otwarcie imprezy, powitanie uczestników, przemówienia okolicznościowe

10.45-11.30        Występ zespołu folklorystycznego

11.30-12.15        Koncert orkiestry dętej

12.15-13.00        Występ zespołu Żuki

13.00-14.00        Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów

14.00-14.30        Zakończenie imprezy

« wstecz