Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

„Pszczółka” „Lubelską Firmą 25-lecia”

Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. otrzymała tytuł „Lubelskiej Firmy 25-lecia” w plebiscycie zorganizowanym przez „Gazetę Wyborczą Lublin”. Czytelnicy docenili sukcesy Spółki i w głosowaniu uznali ją za gospodarczą wizytówkę regionu.

Plebiscyt ogłoszony został z okazji 25-lecia gazety. Jego celem było wyróżnienie firm, które najlepiej odnalazły się w realiach wolnego rynku i w ostatnim ćwierćwieczu zajęły ważne miejsce na gospodarczej mapie regionu. W głosowaniu czytelników zwycięzcą została Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

To wielki zaszczyt, zwłaszcza że konkurowaliśmy z wieloma przedsiębiorstwami o silnej pozycji rynkowej. Wyniki plebiscytu „Lubelskie Firmy 25-lecia” są dla nas dowodem na to, że mieszkańcy miasta i regionu doceniają nasz wkład w gospodarczy rozwój Lublina, a także sukcesy, które odnosimy w Polsce oraz na rynkach zagranicznych – mówi Leszek Wertejuk, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. w Lublinie.

Do udziału w plebiscycie „Gazety Wyborczej Lublin” zgłoszonych zostało aż 171 przedsiębiorstw. Z tego grona, jury powołane przez gazetę, wybrało 25 laureatów tytułu „Lubelskiej Firmy 25-lecia”. To właśnie spośród nich czytelnicy wyłonili swojego faworyta – Fabrykę Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. Uroczyste podsumowanie plebiscytu i nagrodzenie laureatów odbyło się we czwartek (2 lipca) w Trybunale Koronnym w Lublinie.

Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. to firma z ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem. Oferuje około 50 rodzajów cukierków: karmelków nadziewanych, twardych, musujących, a także oblewanych czekoladą. Cukierki z „Pszczółki”, takie jak „Jogusie”, „Musss”, czy „Kukułki”, są od lat znane konsumentom w całym kraju i za granicą. Obecnie Spółka dynamicznie rozwija swoją działalność i wkrótce rozpocznie budowę nowego zakładu produkcyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin.

  • -

Nagrodę w imieniu Fabryki Cukierków "Pszczółka" Sp. z o.o., odebrała Magdalena Bożko, rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej S.A. (druga od prawej)

« wstecz