Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

„Pszczółka” Orłem Eksportu Województwa Lubelskiego

USA, Niemcy, Wielka Brytania, Azerbejdżan – to tylko kilka spośród krajów, do których lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka” eksportuje swoje wyroby. Sukcesy przedsiębiorstwa na zagranicznych rynkach doceniła kapituła konkursu „Orły Eksportu Województwa Lubelskiego”. Jury przyznało „Pszczółce” nagrody w dwóch kategoriach: „Eksportowy Produkt” oraz „Najlepszy Debiut w Eksporcie”.

Konkurs został zorganizowany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Jego celem jest wyróżnienie firm, które w największym stopniu przyczyniają się do ożywienia polskiego eksportu. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 9 października 2015 roku w Lublinie.

– Czujemy się docenieni faktem, że jury postanowiło nagrodzić naszą firmę aż w dwóch kategoriach. Zwłaszcza, że eksport jest od kilku lat ważną częścią naszej działalności. Cukierki z „Pszczółki” można już bowiem znaleźć na sklepowych półkach w kilkunastu krajach. Konsumenci bardzo je lubią, a my dzięki temu mamy poczucie, że w pozytywny sposób przyczyniamy się do promocji Lubelszczyzny i polskiej żywności za granicą  – powiedział Leszek Wertejuk, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Firma może poszczycić się nie tylko długą listą krajów, do których eksportuje swoje produkty, ale także szerokim wachlarzem wyrobów. Obecnie w ofercie „Pszczółki” jest około 50 rodzajów cukierków. Wśród nich są karmelki nadziewane, twarde, musujące, a także cukierki i bakalie oblewane czekoladą.

Wręczenie nagród Fabryce Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. oraz pozostałym laureatom konkursu „Rzeczpospolitej” było częścią konferencji poświęconej eksportowi, zorganizowanej w IBB Grand Hotel Lublinianka w Lublinie. Uczestnicy wydarzenia dyskutowali zarówno na temat szans, jak i potencjalnych trudności, wiążących  się ze sprzedażą produktów na rynki zagraniczne. Wśród prelegentów byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  • -
  • -

« wstecz