Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

„Pszczółka” nagrodzona za innowacyjność

Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. zdobyła wyróżnienie w kategorii „Innowacyjność” w tegorocznym konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. W imieniu firmy, nagrodę odebrał jej Prezes – Leszek Wertejuk.

Celem konkursu było uhonorowanie przedsiębiorstw, organizacji i osób, które wnoszą znaczący wkład w rozwój miasta oraz w budowanie jego pozytywnego wizerunku. Za innowacyjność, jury postanowiło nagrodzić „Pszczółkę” – lubelską fabrykę cukierków, której produkty odnoszą sukcesy w Polsce i za granicą.

Mogę z dumą powiedzieć, że zarządzam przedsiębiorstwem, które stawia rozwój na pierwszym miejscu. Od lat inwestujemy w nasze zaplecze produkcyjne i poszerzamy ofertę o nowe wyroby, wyróżniające się wysoką jakością. Ten rok jest jednak dla nas czasem wyjątkowo wytężonej pracy, ponieważ upływa pod znakiem przygotowań do wielomilionowej inwestycji: budowy nowego zakładu produkcyjnego. Myślę, że przyznając nagrodę, kapituła konkursu dostrzegła i doceniła właśnie ten dynamiczny rozwój naszego przedsiębiorstwa  – powiedział Leszek Wertejuk, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

Rozstrzygnięcie konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin odbyło się 15 października na uroczystej Gali Przedsiębiorczości w Hotelu Victoria w Lublinie. Zdobywcom nagród i wyróżnień gratulował organizator konkursu. – Oczekujemy, że te firmy będą zmieniać gospodarkę Lublina i regionu: z jednej strony „wbudowywać” innowacyjność, a z drugiej rozwijać się poprzez przemyślane strategie i tworzyć miejsca pracy – podsumował Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. to firma z ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem. Oferuje około 50 rodzajów cukierków: karmelków nadziewanych, twardych, musujących, a także oblewanych czekoladą. Cukierki z „Pszczółki”, takie jak „Jogusie”, „Musss”, czy „Kukułki”, są od lat znane konsumentom w całym kraju i za granicą. Obecnie Spółka dynamicznie rozwija swoją działalność i wkrótce rozpocznie budowę nowego zakładu produkcyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin

  • -
  • -

« wstecz