Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. na „Liście 500” Rzeczpospolitej

W XVIII edycji rankingu 500 największych polskich przedsiębiorstw dziennika Rzeczpospolita Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. uplasowała się na 163 pozycji. To awans aż o 15 pozycji w stosunku do roku poprzedniego.

Podczas uroczystej gali w warszawskim Zamku Ujazdowskim podsumowano tegoroczną edycję „Listy 500”, rankingu przygotowywanego przed redakcję dziennika Rzeczpospolita. „Lista 500” to kompleksowy obraz polskiej gospodarki powstały na podstawie wyników firm za 2015 rok, które w sumie zatrudniają 1,45 mln osób.

Zdecydowana większość analizowanych branż zwiększyła w 2015 roku swoją sprzedaż. Kolejny rok z rzędu odnotowano wzrost udziału sprzedaży eksportowej. Firmy z „Listy 500” wykazujące w ankietach obroty za granicą mogą się wykazać średnio 30,2-procentowym udziałem eksportu w przychodach. Wynik ten jest minimalnie, ale jednak lepszy niż rok temu, kiedy to udział ten wynosił 29,3 proc. Jeśli chodzi o producentów żywności, to już ponad 20 proc. ich przychodów pochodzi z eksportu.

W pierwszej piątce „Listy 500” od kilku lat sytuacja zmienia się minimalnie. Zestawienie ponownie otwiera PKN Orlen, z gigantyczną przewagą nad Jeronimo Martins Polska. Kolejne pozycje to: 3. PGNIG, 4. PGE, 5. LOTOS.

- Serdecznie gratuluję liderom „Listy 500”, wśród których znalazły się wiodące Spółki Skarbu Państwa. Z satysfakcją odnotowuję awans Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w prestiżowym rankingu największych polskich przedsiębiorstw – powiedział Paweł Piotrowski, Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

« wstecz