Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Piknik „Poznaj Dobrą Żywność“

10 czerwca 2017 roku na terenie Wyścigów Konnych Warszawa – Służewiec odbył się Piknik „Poznaj Dobrą Żywność“ pod hasłem „Polska Smakuje”. Impreza zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wzbudziła ogromne zainteresowanie mieszkańców Warszawy i okolic.
W trakcie pikniku na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Ponad 120 wystawców prezentowało swoją żywność odznaczoną znakiem jakości „Poznaj Dobrą Żywność”.

Odznaczenie „Poznaj Dobrą Żywność” nadawane jest produktom, których producenci mogą poszczycić się certyfikatami produkcji regionalnych i tradycyjnych, a także ekologicznych. Odznaczenie wyróżnia również produkty cechujące się najwyższą jakością. Znak „Poznaj Dobrą Żywność” umieszczany na opakowaniu, ma ułatwiać konsumentowi dokonanie wyboru wśród wielu podobnych produktów, jakie znajdują się na półkach sklepowych. Konsument otrzymuje informację o tym, że wybrany przez niego produkt jest wytworzony ze sprawdzonych surowców, że znajduje się w nim niewiele substancji dodatkowych oraz że jest prawidłowo oznakowany.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zagwarantowała uczestnikom pikniku możliwość degustacji produktów marki Dworski – delektowano się ketchupem, sałatką szwedzką, ogórkami konserwowymi oraz sokiem pomidorowym. Na deser serwowano watę cukrową, przygotowaną z cukru marki Polski Cukier.

W pikniku udział wziął Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Paweł Piotrowski, który udzielił obszernego wywiadu dla telewizji TVP. Omówił w nim między innymi znaczenie znaku „Poznaj Dobrą Żywność”, którym wyróżnione zostały produkty marki Polskie Przetwory oraz wartość polskiej żywności, coraz bardziej docenianej w kolejnych krajach świata.

W pikniku uczestniczyły również instytucje państwowe, organizacje i stowarzyszenia działające w obszarze rolnictwa, przetwórstwa, turystyki wiejskiej i agroturystyki.

Z okazji pikniku, rozegranych zostało 9 gonitw konnych, w tym gonitwa 3-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej na dystansie 1400 metrów o Nagrodę Haracza pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz