Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Krajowa Spółka Cukrowa S.A na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale w dniach 16-17 września 2017 r. odbyły się Dożynki Prezydenckie. Już po raz trzeci wzięli w nich udział Prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser- Dudą.

Główną atrakcją uroczystości był konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta RP, który w tym roku wygrały gospodynie ze wsi Nowa Jabłonna w Lubuskiem. Wieniec trafił do pałacu prezydenckiego. W centrum Spały stanęło wesołe miasteczko oraz wiele straganów z rękodziełem ludowym i potrawami regionalnymi. Na scenie prezentowały się zespoły ludowe z różnych regionów Polski, a w Miasteczku Regionów można było degustować przysmaki wszystkich województw. Nie zabrakło stoiska Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. na którym oprócz waty cukrowej, cukierków „Pszczółki”, produktów "Polskich Przetworów" i "Młynów Stoisław", przygotowane były atrakcje dla dzieci takie jak: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, różnego rodzaju aktywności i zabawy. Stoisko GK KSC S.A. odwiedziła Para Prezydencka, która skosztowała waty cukrowej.

Oficjalne obchody święta plonów rozpoczęły się od mszy świętej w intencji rolników w Kaplicy Polowej Armii Krajowej. Uczestniczyli w niej również m.in. Minister Rolnictwa - Krzysztof Jurgiel oraz liczni parlamentarzyści, a także władze samorządowe miasta i powiatu tomaszowskiego. Mszę odprawił ks. biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski, który dziękował Bogu za udany, choć trudny sezon zbiorów. Po mszy na stadionie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, odbył się ceremoniał dożynkowy, który poprowadził Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze“. Po uroczystym ceremoniale dożynkowym, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wygłosił przemówienie, w którym nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do wszystkich zgromadzonych - Chcę podziękować wszystkim polskim rolnikom – za cały rok trudu, pracy. Tym, którzy od stuleci w Rzeczypospolitej żywią nas i bronią, którzy zanurzeni są i niosą przez kolejne pokolenia niezwykłą polską tradycję opartą na wierze, na trudzie pracy i na wielkiej odporności, umiejętności pokonywania wszelkich przeszkód i przeciwności losu, także tych wynikających z działania sił przyrody – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Padający niemal cały dzień ulewny deszcz nie popsuł jednak dobrego nastroju rolnikom i gościom z całej Polski, którzy bardzo licznie przybyli na tegoroczne dożynki.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz