Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Ranking 200 największych polskich firm

Po raz kolejny redakcja tygodnia „Wprost” opublikowała ranking 200 największych polskich firm. Na 58 miejscu sklasyfikowana została Krajowa Spółka Cukrowa S.A. To awans w porównaniu do ubiegłego roku o 7 pozycji.

W czołówce drugiej Listy 200 największych polskich firm tygodnika „Wprost” dominują firmy państwowe. Pierwszą pozycję zajmuje gigant paliwowy - Polski Koncert Naftowy Orlen S.A. Na drugiej pozycji, chociaż z olbrzymią stratą do lidera uplasowało się operujące na rynku gazu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a podium zamknęła PZU S.A. Największą prywatną polską firmą pod względem przychodów (8 miejsce w rankingu) pozostaje kantor internetowy Cinkciarz.pl. W 2017 roku powiększył sprzedaż o 19 proc. do 176 mld zł.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. została sklasyfikowana w obecnym zestawieniu na 58 pozycji, dzięki czemu odnotowała awans w stosunku do ubiegłego roku o 7 pozycji. Uwzględniając wyłącznie firmy w sektorze spożywczym plasuje to KSC S.A. na pozycji 4.

Łącznie 200 największych firm z polskim kapitałem sprzedało w 2017 roku towary za ponad 707 mld zł. To wynik o ponad 50 mld zł wyższy niż w zeszłym roku.

« wstecz