Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

KSC S.A. wśród Polskich Gepardów

W tegorocznym rankingu tygodnika Wprost „Polskie Gepardy”, prezentującym najdynamiczniej rozwijające się polskie firmy, na 20 miejscu sklasyfikowana została Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Ranking „Polskie Gepardy” powstaje na bazie zestawienia 200 największych polskich firm, które ostatni rok obrotoww838At2abXXU2HjUAAAAASUVORK5CYIIAy zakończyły na plusie. Kryterium to spełniło 112 firm. Najwięcej punktów uzyskują przedsiębiorstwa, które wykazują największe zyski, największe przychody oraz najlepszą dynamikę zysków i przychodów.

W tegorocznym rankingu na miejscu 20 sklasyfikowana została Krajowa Spółka Cukrowa S.A. To najlepsze jak do tej pory miejsce Spółki w tym zestawieniu. Uwzględniając wyłącznie firmy z branży spożywczej KSC S.A. wyprzedziły jedynie Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. (miejsce 2) oraz Tarczyński S.A. (miejsce 13).

Wszystkie 50 spółek z rankingu wypracowało w ubiegłym roku ponad 31 mld zł zysku netto. To o ponad połowę więcej niż w zestawieniu podsumowującym rok 2016. Rekordziści powiększyli swoje zyski z roku na rok o kilkaset procent.

« wstecz