Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • english version

Treść

Po raz 16-ty odbyła się Gala konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw"

12 stycznia 2019 r. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbyła się gala XVI edycji konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw". Uczestniczyli w niej m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Minister Halina Szymańska, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober. Krajową Spółkę Cukrową S.A. reprezentowali: Prezes Zarządu Krzysztof Kowa oraz Członek Zarządu Janusz Stachowiak. Na uroczystej gali uhonorowano wyróżniających się rolników z regionu kujawsko-pomorskiego. Najlepsi gospodarze regionu nagrodzeni zostali odznaczeniami państwowymi i resortowymi. 

Podczas uroczystości  minister Halina Szymańska odczytała list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz wręczyła w jego imieniu odznaczenia państwowe przyznane za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rolnictwa. „Polska wieś zawsze była ostoją wolności i tradycji, bez których nie moglibyśmy trwać, jako naród. Przyznawane w konkursie nagrody pokazują, że wieś jest także miejscem, gdzie myśli się o przyszłości, gdzie stosuje się nowe technologie i wykorzystuje możliwości, jakie daje rozwój nauki. Raz jeszcze gratuluję laureatom, a wszystkim rolnikom na Pomorzu, Kujawach i w całej Polsce życzę jak największych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności” - napisał w swoim liście Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wskazał, że tylko innowacyjny sposób wykorzystania nauki przy współpracy i zorganizowaniu rolników producentów i dystrybutorów daje szanse na konkurowanie na globalnych rynkach. Minister podziękował też za dobrą pracę pracownikom Krajowej Spółki Cukrowej i jej plantatorom, a Spółkę określił mianem perły w koronie polskiego przemysłu przetwórczego.

Zasłużonych rolników prezydent Andrzej Duda uhonorował odznaczeniami państwowymi. Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowany został Marian Tadeusz Manuszewski, członek Okręgowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego w Bydgoszczy. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Marian Chojnicki, Elżbieta Cichocka, Małgorzata Maria Pączka i Krzysztof Spychalski. Honorowym odznaczeniem "Zasłużony dla Rolnictwa" odznaczony został Gwidon Bembnista, członek Okręgowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego w Bydgoszczy.

Nagrodę Specjalną Fundacji im. inż. Eugeniusza Michalskiego otrzymali  Aleksandra i Grzegorz Zmudziejewscy nominowani do konkursu przez Okręgowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Bydgoszczy.

W tym roku laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria: produkcja roślinna

Państwo Iwona i Sławomir Humańscy -  Rabinowo (powiat włocławski), nominowani przez Brzesko-Kujawski Związek Plantatorów Buraka Cukrowego przy Oddziale KSC S.A. Cukrownia Kruszwica

Państwo Ewa i Mariusz Ziemniak - Strzelce (powiat mogileński), nominowani przez Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego "Trzemeszno" Sp. z o.o. w Trzemesznie.

Kategoria: produkcja zwierzęca

Państwo Zofia i Roman Borkowscy - Słupy Duże (powiat aleksandrowski)

Państwo Danuta i Ryszard Błaszkiewicz - Rakowo (powiat rypiński)

Kategoria: mleczarstwo i produkcja mleka

Państwo  Joanna i Marek Kaźmierczak - Wójcin (powiat żniński)

Państwo Karolina i Maciej Latos - Stronno (powiat bydgoski)

Państwo Anna i Mariusz Wróblewscy - Ryńsk (powiat wąbrzeski)

Kategoria: gospodarstwa wielkotowarowe

Państwo Sabina i Krzysztof Nowak - Samostrzel (powiat nakielski)

Kategoria: sadownictwo i ogrodnictwo

Ewa i Wojciech Chwalisz - Chełmiczki (powiat inowrocławski)

Kategoria: inne – gospodarstwo ekologiczne

Państwo Joanna i Piotr Zdziarscy -  Łabiszyn Wieś (powiat żniński)

W uroczystej Gali udział wzięło 700 rolników Pomorza i Kujaw. Galę zakończył koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej i solistów Opera Nova programem "Zaczarowany Świat Operetki".

 • 1. Honorowym odznaczeniem Zasłużony dla Rolnictwa...
 • 2. Odznaczeni nagrodami Zasłużony dla Rolnictwa
 • 3. Państwo Aleksandra i Grzegorz Zmudziejewscy (w środku)...
 • 4. Wystąpienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana...
 • 5. Państwo Iwona i Sławomir Humańscy z Rabinowa (po...
 • 6. Państwo Ewa i Mariusz Ziemniak (w środku) zostali...
 • 7. Tegoroczna edycja Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw...
 • 8. Wręczenie statuetek laureatom XVI edycji konkursu...
 • DSC_0048
 • DSC_0801

« wstecz