Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Polski Cukier Toruń Wicemistrzem Polski!

Zacięta walka o złoto trwała do końca, ostatecznie jednak po rozegranym 14 czerwca w Arenie Toruń ostatnim meczu Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń zdobył srebrne medale oraz tytuł Wicemistrza Polski sezonu 2018/2019!

Obie drużyny były bezbłędne w swoich pierwszych akcjach, a to sprawiało, że mecz od początku był wyrównany. Kilka błędów w obronie oraz niecelne rzuty z dystansu sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:40 dla przyjezdnych.

W przerwie spotkania został przeprowadzony konkurs, w którym zgromadzeni w hali kibice mieli okazję do wygrania 100 000 zł! W przeprowadzeniu konkursu pomógł Pan Janusz Stachowiak, Członek Zarządu KSC S.A., który z opaską na oczach rzucił w stronę kibiców piłeczkę, a osoba która ją złapała miała możliwość zdobycia nagrody w wysokości 100 000 złotych. Warunkiem było wykonanie celnego rzutu do kosza z połowy boiska.

W miarę upływu drugiej części spotkania drużyna z Włocławka powiększała przewagę dzięki niezwykle wysokiej skuteczności rzutów za 3 pkt. Lepiej starał się grać Rob Lowery, a rzut z dystansu dołożył Damian Kulig. Polski Cukier zbliżał się do rywala jednak tylko na chwilę - kilka trafień m.in. Kamila Łączyńskiego i Chase’a Simona pozwoliło włocławianom ponownie kontrolować sytuację. Trójka Ivana Almeidy sprawiła, że po 30 minutach było już 75:58. Zespół trenera Dejana Mihevca w ostatniej kwarcie walczył, aby jak najszybciej zbliżyć się do przeciwników. Anwil nie pozwalał jednak na zbyt wiele, ciągle utrzymując wysoki poziom w ofensywie. Po trójce Damiana Kuliga w końcówce Polski Cukier przegrywał tylko dziewięcioma punktami, ale to nie robiło wrażenia na gościach. Zespół z Włocławka wygrał ostatecznie 89:77.

Choć nie udało się sięgnąć po złoto, to i tak jest to ogromne osiągnięcie toruńskiej drużyny. Był to wspaniały sezon Polskiego Cukru Toruń, niezwykle emocjonujący dla wszystkich kibiców. Zawodnicy po raz trzeci z rzędu znaleźli się na podium, zdobywając Wicemistrzostwo Polski i na dokładkę Superpuchar. Bilety na ten mecz momentalnie zostały wyprzedane. Jednak mimo gorącego dopingu gospodarzy, Arena Toruń okazała się tym razem szczęśliwa dla przyjezdnych - Anwilu Włocławek, którzy wrócili ze złotymi medalami i obronionym tytułem Mistrza Polski, wygrywając całą rywalizację 4-3.

Po spotkaniu nastąpiła uroczysta dekoracja zespołów. Wręczono złote i srebrne medale, puchary dla drużyn i nagrody indywidualne.

W  imieniu  Krajowej  Spółki  Cukrowej  S.A.  srebrny  medal  przysługujący  sponsorowi  tytularnemu  drużyny  Polski  Cukier Toruń odebrał
Pan Zdzisław Salus, Członek Zarządu KSC S.A.

Zawodnikom Polskiego Cukru należą się ogromne gratulacje i podziękowania za zdobycie Wicemistrzostwa i zapewnienie fanom koszykówki mnóstwa wrażeń w tym sezonie.