Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • english version

Treść

Darowizny dla wielkopolskiego oddziału Caritas od Grupy Kapitałowej KSC S.A.

Grupa Kapitałowa KSC S.A. realizuje kolejny etap przekazywania darowizn produktowych. W czwartek produkty żywnościowe dostarczone zostały do oddziału Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która każdego dnia w swoich ośrodkach wydaje darmowe posiłki dla potrzebujących. Jest to część akcji pomocowej, którą Grupa Kapitałowa KSC S.A. rozpoczęła pod koniec marca.

W sprawię darowizn produktowych ze strony spółki skarbu państwa zaangażował się także wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk: - Grupa Kapitałowa KSC prowadzi działania produkcyjne w Wielkopolsce, dlatego wspólnie dążyliśmy do tego, by spółka w ramach możliwości wsparła osoby najbardziej potrzebujące na terenie naszego województwa. Obecna sytuacja spowodowana COVID-19 sprawia, że wszyscy stoimy w obliczu próby i jak nigdy dotąd musimy kierować się zasadą solidarności społecznej. Dlatego bardzo dziękuję za to wsparcie, którego udziela Grupa Kapitałowa KSC S.A.

Jak zaznacza Janusz Stachowiak - Członek Zarządu KSC- To wyjątkowa sytuacja, w której jako największy państwowy producent żywności w Polsce nie wyobrażaliśmy sobie innego rozwiązania, jak zaangażowanie środków i pracowników w organizację wsparcia żywnościowego dla potrzebujących. Dzisiaj akcje przeprowadzamy w Wielkopolsce, która jest jednym z tych regionów, w którym Grupa Kapitałowa KSC prowadzi działalność produkcyjną. Poza naszymi plantatorami buraka cukrowego, koło Gniezna zlokalizowane jest bowiem Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno. Pragnę przypomnieć, że w pierwszej połowie kwietnia dostarczyliśmy pomoc żywnościową także do Caritas Diecezji Gnieźnieńskiej.

Za wsparcie podziękował ks. Marcin Janecki - Dyrektor Caritas Poznań: - Żywność jest nam potrzebna, ponieważ każdego dnia w naszym ośrodku dla osób bezdomnych oraz w czterech jadłodajniach wydajemy darmowe posiłki dla 1000 osób, takich jak: osoby bezrobotne, bezdomni, seniorzy, rodziny wielodzietne oraz ubodzy. Robimy to także teraz, w obliczu epidemii koronawirusa. Jednak w zmienionej formie i zachowaniem bezpieczeństwa – na wynos. Ponadto robimy i dostarczamy paczki żywnościowe dla seniorów, osób niepełnosprawnych i ludzi objętych kwarantanną, a także tych, którzy ubiegają się o pomoc w centrali Caritas.

Jak podsumowuje dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej: - Serdecznie dziękujemy Krajowej Spółce Cukrowej za wielkie wsparcie w postaci przekazanych produktów żywnościowych, w tak trudnym dla nas wszystkich czasie. Dziękujemy za otwarte serce i troskę o los ludzi ubogich. Państwa gest pozwoli dożywić wielu potrzebujących. W związku z obecną sytuacją, która spowodowała, że pracę straciło wielu ludzi, z naszej pomocy zaczęło korzystać kilkaset nowych osób. Dzięki takim ludziom jak Państwo możemy pomagać jeszcze większej liczbie potrzebujących.

GK KSC S.A. przekazała wsparcie żywnościowe składające się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);

- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);

- cukier (marka „Polski Cukier”);

- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

 • 1
 • 10
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

« wstecz