Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Darowizny dla świętokrzyskich oddziałów Caritas od Grupy Kapitałowej KSC S.A.

Grupa Kapitałowa KSC S.A. realizuje kolejną akcję przekazania darowizn produktowych. W środę produkty żywnościowe dostarczone zostały do dwóch świętokrzyskich oddziałów Caritas: w Kielcach i w Sandomierzu. Jest to część akcji pomocowej, którą firma rozpoczęła pod koniec marca.

Za wsparcie podziękował m.in. Wojewoda Świętokrzyski - Zbigniew Koniusz: - W tym trudnym czasie właśnie zaspokojenie potrzeb żywnościowych osób starszych i najuboższych pozostaje kluczowym obszarem działań organizacji charytatywnych. Otrzymane przez Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Caritas Diecezji Sandomierskiej wsparcie z całą pewnością zostanie dobrze wykorzystane w ramach pomocy osobom poszkodowanym.

Jak zaznacza Zdzisław Salus - Członek Zarządu KSC: - W tej sytuacji, w której dzisiaj jesteśmy należy wymagać od siebie większej niż zwykle solidarności międzyludzkiej. Jako spółka kierująca się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu czujemy się zobowiązani do tego, żeby na ile to możliwe, wesprzeć także ten region, który złotymi zgłoskami zapisał się na kartach polskiego przemysłu cukrowniczego. O tym fakcie przypomina dzisiaj Izba Pamięci Cukrownictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wdzięczność za przeprowadzoną akcję wyraziło również kierownictwo świętokrzyskich oddziałów Caritas: - Caritas Diecezji Kieleckiej bardzo serdecznie dziękuje za dary, które Krajowa Spółka Cukrowa S.A. dostarczyła do Magazynu Żywności Caritas w Kielcach. Produkty spożywcze posłużą wsparciu osób potrzebujących, bezdomnych, starszych i chorych. Pomoc trafi do paczek dla osób ubogich oraz posłuży do przygotowania posiłków w stołówkach charytatywnych, schroniskach dla bezdomnych, placówkach dla starszych i niepełnosprawnych. To niezwykle istotne wsparcie placówek Caritas Diecezji Kieleckiej – podsumowuje ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Caritas Diecezji Sandomierskiej składa gorące podziękowanie za przekazaną darowiznę. Produkty zostaną przekazane do naszych placówek, czyli przede wszystkim dla osób starszych i samotnych - informuje Ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

GK KSC S.A. przekazała wsparcie żywnościowe składające się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);

- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);

- cukier (marka „Polski Cukier”);

- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

  • P1
  • P2
  • P3
  • P4
  • P5
  • P6

« wstecz