Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Żywność od Grupy Kapitałowej KSC S.A. dla gdańskiego Caritas

Grupa Kapitałowa KSC S.A. realizuje kolejny etap przekazywania darowizn produktowych. W poniedziałek 27 kwietnia br. produkty żywnościowe dostarczone zostały do oddziału Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która każdego dnia w swoich ośrodkach wydaje darmowe posiłki dla potrzebujących. Jest to część dużej akcji pomocowej, którą Grupa Kapitałowa KSC S.A. rozpoczęła pod koniec marca.

W ostatnich kilku tygodniach Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. realizuje dużą akcję pomocową dla potrzebujących. Pod koniec marca Grupa KSC przekazała instytucjom realizującym pomoc charytatywną żywność o wartości blisko miliona złotych, a ponadto KSC przekazała na szpitale i placówki medyczne wsparcie finansowe o wartości ponad miliona złotych.

Samej Caritas Archidiecezji Gdańskiej Grupa KSC przekazała prawie 30 palet żywności o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, składające się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);

- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);

- cukier (marka „Polski Cukier”);

- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

- Nie wątpię, że Caritas Archidiecezji Gdańskiej w pełni wykorzysta produkty przekazane przez Krajową Spółkę Cukrową, która swoim działaniem udowadnia, że odpowiedzialnie traktuje misję wspierania najsłabszych. Nie możemy przecież zapominać o najpilniejszych potrzebach, a taką jest m.in. żywność. W ten sposób odpowiadamy na apele o pomoc i przekazujemy zdrowe, wysokiej jakości produkty bezpośrednio od polskich rolników – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Za wsparcie podziękował ks. Janusz Steć - Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej: - Dziękujemy Krajowej Spółce Cukrowej, która zorganizowała tę akcję. Jest przecież dużym przedsięwzięciem logistycznym, ale gdyby nie ta hojna pomoc, to nie mielibyśmy z czego tych paczek przygotowywać. Produkty te pomogą przygotować paczki żywnościowe, które gdańska Caritas od początku pandemii przekazuje osobom starszym, a także tym którzy na wskutek koronawirusa, popadli w trudną sytuację życiową. Do tej pory wydaliśmy ponad 1000 paczek bezdotykowych. Część produktów zostanie wykorzystana także w naszej stołówce. W sumie rozwieźliśmy już około 2500 obiadów do osób potrzebujących.

W sprawię darowizn produktowych ze strony spółek skarbu państwa zaangażował się także wojewoda pomorski Dariusz Drelich: - Bardzo dziękuję Krajowej Spółce Cukrowej S.A. za przekazanie produktów Caritas Archidiecezji Gdańskiej. W czasie epidemii pomoc osobom starszym i ubogim jest ważna. Cieszę się, że wspólnie możemy zadbać o tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Jak zaznacza Marek Dereziński - Członek Zarządu KSC: Dostrzegając znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu, Krajowa Spółka Cukrowa działa na rzecz dobra publicznego w zakresie m.in.: pomocy społecznej oraz ochrony i promocji zdrowia. Tego typu aktywność charytatywna, którą dzisiaj realizujemy w Gdańsku funkcjonuje w naszej firmie od wielu lat. Ta akcja ma jednak znacznie większy wymiar. Od kilku tygodni dostarczamy żywność w całej Polsce, m.in. do oddziałów Caritas, ale także do innych instytucji, które w sposób skoordynowany realizują wsparcie dla potrzebujących. To one przecież znają lokalne potrzeby i kierują ją do osób wymagających wsparcia. Równolegle wspieramy finansowo i produktowo szpitale i placówki medyczne w wielu województwach, bo to od warunków pracy medyków w dużej mierze zależeć będzie dalszy rozwój sytuacji w naszym kraju. Liczymy, że przekazana medykom i potrzebującym żywność najwyższej jakości, zdrowa i od polskiego rolnika będzie wspierać w dalszej walce o zdrowie obywateli.

W kolejnych tygodniach żywność trafi do kolejnych instytucji. Będą to oddziały Caritas, Polski Czerwony Krzyż oraz szpitale.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. to polski podmiot, w którym 80% udziałów posiada Skarb Państwa. Firma posiada kilka produkcyjnych spółek zależnych, do których należą m.in. Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „Młyny Stoisław”, Fabryka Cukierków „Pszczółka” oraz Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno”.

  • 1
  • 10
  • 2
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

« wstecz