Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Darowizny dla lubelskich instytucji od Grupy Kapitałowej KSC S.A.

KSC S.A. realizuje kolejny etap przekazywania darowizn produktowych. We wtorek 12 maja produkty żywnościowe o wartości kilkudziesięciu tys. złotych dostarczone zostały do Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz lubelskiego oddziału PCK.

W ostatnich kilku tygodniach Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. realizuje dużą akcję pomocową dla potrzebujących. Pod koniec marca Grupa rozpoczęła przekazywanie instytucjom realizującym pomoc charytatywną żywność o wartości blisko miliona złotych, a ponadto KSC przekazała na szpitale i placówki medyczne wsparcie finansowe o wartości ponad miliona złotych.

We wtorek do Lublina (Caritas oraz PCK) zostało przekazanych kilkadziesiąt palet żywności o wartości blisko stu tysięcy złotych, składających się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);

- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);

- cukier (marka „Polski Cukier”);

- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

- Skuteczna pomoc spółek skarbu państwa w walce z epidemią koronawirusa to w praktyce wykorzystanie doświadczenia i możliwości takich instytucji jak Caritas czy PCK. Koordynując działania naszych firm z uznaniem odnosimy się do inicjatyw Krajowej Spółki Cukrowej i wszystkich innych podmiotów, które charytatywnie wspierają potrzebujących w warunkach pandemii – powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.  

Krajowa Spółka Cukrowa wspomaga instytucje, które prowadzą działalność charytatywną. To ważny gest w wymiarze symbolicznym i materialnym. Ta dostawa pozwoli pomóc tym, których los doświadczył, którzy mają problemy z bieżącym utrzymaniem. To pozwoli im patrzeć w przyszłość z nadzieją – mówił Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.

Z naszych posiłków korzysta blisko 200 osób dziennie. Osoby pobierają ciepły posiłek i zabierają w miejsca, gdzie przebywają. Nasi wolontariusze docierają do blisko kilkuset seniorów. Ta liczba się zmienia. Niektórzy nie potrzebują pomocy, ale pojawiają się inne osoby, które dowiedziały się o takiej formy wsparcia – zaznaczył Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław Kosicki.

Za kolejne wsparcie produktowe podziękował Dyrektor PCK w Lublinie Maciej Budka: - Po raz kolejny dzięki Krajowej Spółce Cukrowej S.A. możemy skutecznie pomagać osobom potrzebującym. Otrzymane produkty trafiać będą do naszych podopiecznych w całym województwie lubelskim oraz organizacji zajmujących się osobami bezdomnymi. Niestety skala potrzeb rośnie wraz z rozwojem epidemii i negatywnych skutków ograniczenia gospodarki. Zgłasza się do nas coraz więcej osób, które utraciły pracę bądź możliwość zarobkowania, rodzin z dziećmi i seniorów. Dzięki naszym partnerom możemy ich aktywnie i efektywnie wspierać w tym trudnym okresie.

Jak zaznacza Prezes Zarządu KSC Krzysztof Kowa, Krajowa Spółka Cukrowa w swojej działalności kieruje się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu: - Dwa miesiące temu rozpoczęliśmy największą tego typu akcję charytatywną, w której przekazujemy wsparcie finansowe dla szpitali i placówek medycznych oraz pomoc żywnościową dla instytucji zaangażowanych w pomoc w najbardziej potrzebującym – informuje Prezes KSC. – Wsparcie dla Lubelszczyzny jest nam tym bardziej bliskie, że w tym województwie prowadzimy swoją działalność w Cukrowniach Krasnystaw i Werbkowice. To zatem także tysiące gospodarstw rolnych ze wsi i małych miejscowości, z którymi współpracujemy od wielu lat – podsumowuje.

 

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. to polski podmiot, w którym 80% udziałów posiada Skarb Państwa. Firma posiada kilka produkcyjnych spółek zależnych, do których należą m.in.:

- Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „Młyny Stoisław”,

- Fabryka Cukierków „Pszczółka”,

- Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno”.

W skład KSC wchodzą oddziały (cukrownie oraz Terminal Cukrowy w Gdańsku) oraz zakłady, m.in. Zakład „Polskie Przetwory” we Włocławku.

  • 1 Produkty spożywcze od GK KSC 2
  • 2 Wojewoda Lubelski Lech Sprawka
  • 3 Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław...
  • 4 Transport z żywnością
  • 5 Produkty spożywcze od GK KSC
  • 6 Produkty w magazynie
  • 7 Produkty w magazynie 2
  • 8 Produkty spożywcze GK KSC dla instytucji lubelskich

« wstecz