Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Darowizny dla lubelskich instytucji od Grupy Kapitałowej KSC S.A.

KSC S.A. realizuje kolejny etap przekazywania darowizn produktowych. We wtorek 12 maja produkty żywnościowe o wartości kilkudziesięciu tys. złotych dostarczone zostały do Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz lubelskiego oddziału PCK.

W ostatnich kilku tygodniach Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. realizuje dużą akcję pomocową dla potrzebujących. Pod koniec marca Grupa rozpoczęła przekazywanie instytucjom realizującym pomoc charytatywną żywność o wartości blisko miliona złotych, a ponadto KSC przekazała na szpitale i placówki medyczne wsparcie finansowe o wartości ponad miliona złotych.

We wtorek do Lublina (Caritas oraz PCK) zostało przekazanych kilkadziesiąt palet żywności o wartości blisko stu tysięcy złotych, składających się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);

- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);

- cukier (marka „Polski Cukier”);

- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

- Skuteczna pomoc spółek skarbu państwa w walce z epidemią koronawirusa to w praktyce wykorzystanie doświadczenia i możliwości takich instytucji jak Caritas czy PCK. Koordynując działania naszych firm z uznaniem odnosimy się do inicjatyw Krajowej Spółki Cukrowej i wszystkich innych podmiotów, które charytatywnie wspierają potrzebujących w warunkach pandemii – powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.  

Krajowa Spółka Cukrowa wspomaga instytucje, które prowadzą działalność charytatywną. To ważny gest w wymiarze symbolicznym i materialnym. Ta dostawa pozwoli pomóc tym, których los doświadczył, którzy mają problemy z bieżącym utrzymaniem. To pozwoli im patrzeć w przyszłość z nadzieją – mówił Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.

Z naszych posiłków korzysta blisko 200 osób dziennie. Osoby pobierają ciepły posiłek i zabierają w miejsca, gdzie przebywają. Nasi wolontariusze docierają do blisko kilkuset seniorów. Ta liczba się zmienia. Niektórzy nie potrzebują pomocy, ale pojawiają się inne osoby, które dowiedziały się o takiej formy wsparcia – zaznaczył Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław Kosicki.

Za kolejne wsparcie produktowe podziękował Dyrektor PCK w Lublinie Maciej Budka: - Po raz kolejny dzięki Krajowej Spółce Cukrowej S.A. możemy skutecznie pomagać osobom potrzebującym. Otrzymane produkty trafiać będą do naszych podopiecznych w całym województwie lubelskim oraz organizacji zajmujących się osobami bezdomnymi. Niestety skala potrzeb rośnie wraz z rozwojem epidemii i negatywnych skutków ograniczenia gospodarki. Zgłasza się do nas coraz więcej osób, które utraciły pracę bądź możliwość zarobkowania, rodzin z dziećmi i seniorów. Dzięki naszym partnerom możemy ich aktywnie i efektywnie wspierać w tym trudnym okresie.

Jak zaznacza Prezes Zarządu KSC Krzysztof Kowa, Krajowa Spółka Cukrowa w swojej działalności kieruje się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu: - Dwa miesiące temu rozpoczęliśmy największą tego typu akcję charytatywną, w której przekazujemy wsparcie finansowe dla szpitali i placówek medycznych oraz pomoc żywnościową dla instytucji zaangażowanych w pomoc w najbardziej potrzebującym – informuje Prezes KSC. – Wsparcie dla Lubelszczyzny jest nam tym bardziej bliskie, że w tym województwie prowadzimy swoją działalność w Cukrowniach Krasnystaw i Werbkowice. To zatem także tysiące gospodarstw rolnych ze wsi i małych miejscowości, z którymi współpracujemy od wielu lat – podsumowuje.

 

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. to polski podmiot, w którym 80% udziałów posiada Skarb Państwa. Firma posiada kilka produkcyjnych spółek zależnych, do których należą m.in.:

- Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „Młyny Stoisław”,

- Fabryka Cukierków „Pszczółka”,

- Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno”.

W skład KSC wchodzą oddziały (cukrownie oraz Terminal Cukrowy w Gdańsku) oraz zakłady, m.in. Zakład „Polskie Przetwory” we Włocławku.

  • 1 Produkty spożywcze od GK KSC 2
  • 2 Wojewoda Lubelski Lech Sprawka
  • 3 Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Wiesław...
  • 4 Transport z żywnością
  • 5 Produkty spożywcze od GK KSC
  • 6 Produkty w magazynie
  • 7 Produkty w magazynie 2
  • 8 Produkty spożywcze GK KSC dla instytucji lubelskich

« wstecz