Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Żywność od Grupy Kapitałowej KSC S.A. dla Caritas Diecezji Toruńskiej.

KSC S.A. realizuje kolejny etap przekazywania darowizn produktowych. W czwartek 14 maja produkty żywnościowe o wartości kilkudziesięciu tys. złotych dostarczone zostały po raz drugi do Caritas Diecezji Toruńskiej.

W ostatnich kilku tygodniach Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. realizuje dużą akcję pomocową dla potrzebujących. Pod koniec marca Grupa rozpoczęła przekazywanie instytucjom realizującym pomoc charytatywną żywność o wartości blisko miliona złotych, a ponadto KSC przekazała na szpitale i placówki medyczne wsparcie finansowe o wartości ponad miliona złotych.

Dzisiaj do Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku zostało przekazanych kolejne kilkanaście palet żywności o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, składających się z artykułów spożywczych produkowanych przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Są to m.in.:

- mąki, kasze, płatki owsiane górskie (marka „Młyny Stoisław”);

- ketchupy, soki pomidorowe, jabłko prażone, marmolady, gotowe sosy do dań, koncentraty pomidorowe (marka „Polskie Przetwory”);

- cukier (marka „Polski Cukier”);

- cukierki czekoladowe i karmelki twarde (marka „Pszczółka”).

- Skuteczna pomoc spółek skarbu państwa w walce z epidemią koronawirusa to w praktyce wykorzystanie doświadczenia i możliwości takich instytucji jak Caritas czy PCK. Koordynując działania naszych firm z uznaniem odnosimy się do inicjatyw Krajowej Spółki Cukrowej i wszystkich innych podmiotów, które charytatywnie wspierają potrzebujących w warunkach pandemii – powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.  

- Pomagając materialnie ludziom, którzy przeżywają nie tylko problemy materialne, ale także stres z powodu szerzącej się pandemii, dajemy im nadzieję i siły do stawiania czoła wyzwaniom codzienności - opisuje ksiądz prałat Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej.

  • Magazyn
  • Palety
  • Rozładunek 2
  • Rozładunek
  • Transport

« wstecz