Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

Polski Cukier wspiera MKS Avię Świdnik!

Krajowa Spółka Cukrowa inwestuje w sponsoring siatkówki, która postrzegana jest jako bezpieczna i rodzinna dyscyplina sportowa, a przy tym bardzo dynamiczna i medialna. KSC rozpoczyna współpracę z klubem sportowym MKS Avia Świdnik, 20 lipca br. w Park Avia w Świdniku odbyła się konferencja prasowa, podczas której dokonano uroczystego podpisania listu intencyjnego pomiędzy stronami.

W konferencji prasowej zorganizowanej w nowo oddanym kompleksie sportowo-rekreacyjnym Park Avia w Świdniku wzięli udział m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artur Soboń, Europoseł i Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki, Prezes Lubelskiego Związku Piłki Siatkowej Krzysztof Iwańczuk, Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, Członek Zarządu KSC Marek Dereziński oraz Prezes MKS Avia Świdnik Robert Szczerba.

Drużyna MKS Avia Świdnik, dzięki dobrym wynikom w poprzednim sezonie, awansowała, i w najbliższym sezonie 2020/2021 będzie brała udział w rozgrywkach prestiżowej TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Podpisany list intencyjny dotyczy współpracy pomiędzy podmiotami na okres jednego sezonu.

– Spółki Skarbu Państwa mają taką rolę, aby wspierać sport. Cieszymy się, że Krajowa Spółka Cukrowa zdecydowała się na nawiązanie współpracy z MKS Avia. Jesteśmy przekonani, że będzie to owocna współpraca – dodaje Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Jak dodaje: - Przed Avią dobry okres, bo KSC to znakomity, doświadczony i odpowiedzialny sponsor, który dołączył do grona wspierających polską siatkówkę.

Wszyscy pamiętamy, że w Avii grali tak znani siatkarze jak Tomasz Wójtowicz i Lech Łasko. Ten klub ma siatkarskie tradycje i jest rozpoznawalny, nie tylko na Lubelszczyźnie. Wejście takiej firmy jak Krajowa Spółka Cukrowa do klubu jest bardzo dobrym i perspektywicznym krokiem. Liczymy, że obie strony będą zadowolone z nawiązanej współpracy – mówi Ryszard Czarnecki, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Działania sponsoringowe Krajowej Spółki Cukrowej powiązane są z wartościami, jakimi kieruje się nasza firma w codziennych działaniach tj. jakością, szacunkiem dla tradycji oraz poszanowaniem środowiska naturalnego. Od 2002 r., czyli od powołania KSC wspieramy regiony, w których prowadzimy działalność. W woj. lubelskim mamy dwie cukrownie, które współpracują z prawie 6 tys. plantatorów, a ponadto w Lublinie prowadzi działalność nasza spółka zależna: Fabryka Cukierków Pszczółka. Jak wszyscy wiedzą, wspieramy już drużynę koszykówki – Polski Cukier Pszczółka AZS UMCS Lublin, teraz chcemy nawiązać współpracę z klubem siatkarskim ze Świdnika. Mamy nadzieję, że ta współpraca przyniesie nam wszystkim wiele korzyści. Dla nas jest to działanie biznesowe, dla klubu MKS Avia będzie to inwestycja w przyszłość – mówi Marek Dereziński, Członek Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.

Jestem niezmiernie zadowolony, że taka firma jak Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zdecydowała się nawiązać współpracę z naszym klubem. Jestem pewien, że to wsparcie przyniesie obu stronom wymierne korzyści. Jesteśmy w stanie zagwarantować naszemu sponsorowi jeszcze większą rozpoznawalność w kraju – mówi prezes MKS Avia Radosław Szczerba.

Zainteresowanie siatkówką deklaruje obecnie blisko 70% Polaków i jest to jedna z najchętniej oglądanych dyscyplin sportu, zarówno bezpośrednio podczas meczów, jak i za pośrednictwem transmisji telewizyjnych. Sponsoring siatkówki gwarantuje marce „Polski Cukier” dotarcie do szerokiej publiczności oraz pozwala na przeniesienie na nią pozytywnych emocji towarzyszących tej wyjątkowo popularnej wśród naszych rodaków dyscyplinie.

Według firmy badawczej Pentagon Research, 2019 rok był dla rynku sponsoringu sportu rekordowy. Dobre wyniki polskich sportowców oraz rosnące wydatki na tę formę promocji firm spowodowały, że wartość mediowa tego rynku wzrosła o blisko 40%, do 5,3 mld zł. Z tego siatkówka mężczyzn uzyskała 4,1 mln ekspozycji marek sponsorów oraz 1 mld zł wartości mediowej.

Mam nadzieję, że w Świdniku zostanie zbudowany zespół na miarę PlusLigi. Łezka się w oku kręci. W miejscu, gdzie odbywa się konferencja prasowa znajdowała się hala sportowa, w której mecze w ówczesnej I lidze rozgrywała Avia Świdnik z Tomaszem Wojtowiczem i Lechem Łasko na czele. Do Świdnika przyjeżdżały najlepsze drużyny w Polsce – mówi Krzysztof Iwańczuk, prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

  • 1
  • 2

« wstecz