Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • english version

Treść

KSC wyróżniona za zaangażowanie w czasie pandemii

„Złota Setka Pomorza i Kujaw” to największy ranking organizowany od 24 lat przez „Gazetę Pomorską”, którego celem jest wyróżnianie firm, które działają w województwie kujawsko-pomorskim. W poniedziałek wieczorem ogłoszono laureatów „Złotej Setki 2019”. Wśród nagrodzonych była także Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Tegoroczna Gala „Złotej Setki 2019” odbyła się 7 września w Operze Nova w Bydgoszczy. W tym roku, z racji okoliczności spowodowanych koronawirusem Sars-Cov-2, redakcja postanowiła o utworzeniu nowej kategorii firm wyróżnionych, które w sposób wyjątkowy włączyły się w pomoc osobom poszkodowanym podczas pandemii. Wśród laureatów wyróżnienia „Lider podczas pandemii” była Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Nagrodę w imieniu Spółki odebrał Marek Dereziński, Członek Zarządu KSC S.A.

Minimalizowanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19 i jak najszybszy powrót do normalności jest celem, który skupia działania naszych pracowników. Aktywność społeczna biznesu ma szczególne znaczenie właśnie dziś, gdy liczy się każdy gest, w czasie gdy najważniejsze jest zdrowie i życie wszystkich naszych rodaków. Przykładem jest właśnie zaangażowanie Spółki w pomoc osobom potrzebującym w czasie pandemii. Na ten cel Krajowa Spółka Cukrowa przeznaczyła ok. 2 mln, z czego ponad 1 mln zł w formie wsparcia finansowego. Drugą forma pomocy realizowana była w postaci wsparcia żywnościowego, składającego się z produktów Grupy Kapitałowej KSC S.A. Wartość tych produktów to także ok. 1 mln zł – podkreślił Marek Dereziński, Członek Zarządu KSC S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa realizując szeroko pojętą społeczną odpowiedzialność biznesu od początku swojej działalności aktywnie włącza się w działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki i wspierania lokalnych społeczności. Spółka kładzie nacisk na to, aby dbać o przyszłość szczególnie tych społeczności lokalnych, w których prowadzi działalność. Firma udziela wsparcia podmiotom, których statutowym celem jest działalność charytatywna.

  • 1
  • 3
  • 2
  • 4

« wstecz