Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

"Fabryka Cukierków Pszczółka"

Treść

SPÓŁKA ZALEŻNA - FABRYKA CUKIERKÓW "PSZCZÓŁKA" SP. Z O.O.

Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. z Lublina od ponad pół wieku jest producentem karmelków twardych i nadziewanych, słodyczy znanych i cenionych od lat przez konsumentów w kraju i poza jego granicami.

„Pszczółka” to fabryka o bogatym doświadczeniu. Zakład powstał w 1952 roku i przez lata działał jako wydział „Cukrowni Lublin". Od 1 października 2009 roku Fabryka Cukierków „Pszczółka” funkcjonował jako Oddział Krajowej Spółki Cukrowej S.A. W dniu 16 listopada 2010 r. Sąd Rejonowy w Lublinie XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dokonał rejestracji nowej spółki prawa handlowego pod nazwą Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. W związku z tym faktem zlikwidowany został dotychczasowy Oddział KSC S.A. w tym mieście.

W ciągu ponad pięćdziesięciu lat istnienia smak słodkich wyrobów „Pszczółki” poznało kilka pokoleń Polaków. Firma wytwarza słodycze w oparciu o własne, niepowtarzalne receptury, łączące w sobie tradycję ze zmieniającymi się preferencjami klientów. Różnorodność smaków oraz efektowne i nowoczesne opakowania są dodatkowym atutem produktów lubelskiej fabryki.
Oferta producenta obejmuje tradycyjne „Kukułki”, znane i cenione „Raczki”, musujące cukierki „Musss”, przepyszne mleczno – owocowe „Jogusie”, cukierki „Miętowe Lubelskie z Czekoladą” i „Pomarańczowe Lubelskie z Czekoladą” oraz wiele innych wyrobów. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom rynku zakład nieustannie poszerza swój asortyment produkcji oraz unowocześnia proces wytwarzania wyrobów.
W 2007 roku firma uruchomiła nową linię do produkcji karmelków w zakładzie produkcyjnym w Opolu Lubelskim. Z początkiem tego roku została uruchomiona kolejna linia produkcyjna - w Lublinie. Umożliwiła ona produkcję cukierków oblewanych czekoladą. Czekoladowy Debiut oraz Czekoladowa Mieszanka Imieninowa są już w sprzedaży i zostały bardzo dobrze ocenione przez klientów. Kolejne produkty pojawią się wkrótce na rynku.
Dodatkowo nowa linia pozwoliła na produkcję małych chrupek w kształcie gwiazdek i kółeczek oblanych białą i deserową czekoladą. Chrupki Fiku Miku są smaczną, drobną przekąską dla dzieci i nie tylko.
Potwierdzeniem wysokiej jakości wytwarzanych przez FC „Pszczółka” wyrobów są liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane zarówno konkretnym produktom jak i firmie. Do najważniejszych należą certyfikat „DOBRE BO POLSKIE”, godło promocyjne „AGRO POLSKA”, certyfikat „NAJLEPSZE W POLSCE”. Firma ma na swoim koncie także nagrody: „Wojewódzki Lider Smaku 2006”, Polski Producent Żywności 2008, „Orzeł Agrobiznesu” i otrzymaną ostatnio nagrodę za „Najlepszy Produkt Lata 2010”.
 

  • [obiekt Flash] -