Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Przejdź do wybranego podserwisu

Treść

Ranking 500 – lista największych firm spożywczych w Polsce

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. znalazła się w „Rankingu 500 – liście największych firm spożywczych w Polsce” opublikowanym w listopadzie 2012 roku. Spółka została sklasyfikowana na 12 pozycji i została uwzględnia w zestawieniu TOP 20 rankingu.
Ranking 500 – lista największych firm spożywczych w Polsce” klasyfikuje przedsiębiorstwa działające w branży spożywczej według przychodu za 2011 rok. Zestawienie zostało opracowane przez redakcję Rynku Spożywczego, serwisu portalspozywczy.pl i międzynarodową wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska

Najlepszy rzecznik prasowy

Pani Sylwia Kalska znalazła się w prestiżowym rankingu 10 najlepszych rzeczników w Polsce wyłonionych spośród osób z branży przemysłowej, infrastrukturalnej oraz finansowej. Pani Kalska została wyróżniona za sprawną komunikację zewnętrzną w obliczu prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

Ranking został przygotowany przez Home&Market - najstarszy na polskim rynku miesięcznik gospodarczy dla menedżerów najwyższych szczebli.

Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, Dobra Firma 2012

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. została uhonorowana tytułem Lidera Społecznej Odpowiedzialności i otrzymała certyfikat Dobra Firma 2012 za prowadzenie działalności biznesowej uwzględniającej potrzeby otoczenia.  Tytuł jest przyznawany przez redakcję Forum Biznesu, dodatku do Gazety Prawnej.

Ranking „100 najcenniejszych firm”

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. znalazła się w gronie „100 najcenniejszych firm »Newsweeka« w Polsce”. Spółka została sklasyfikowana na 31. pozycji. Ranking „100 najcenniejszych firm »Newsweeka«” klasyfikuje przedsiębiorstwa według ich wartości na koniec 2011 roku, wyliczonej za pomocą metody szwajcarskiej, sporządzonej przez analityków czołowego w Europie dostawcy informacji biznesowych z grupy Bisnode.

Ranking „500 Największych Przedsiębiorstw”

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. uplasowała się na 186. pozycji w prestiżowym zestawieniu dziennika „Rzeczpospolita” obejmującym 500 największych przedsiębiorstw działających w Polsce. Kapituła sporządzając raport brała pod uwagę dane za rok 2011. Klasyfikacja przedsiębiorstw była przeprowadzana pod względem m.in. przychodów ze sprzedaży, wyniku finansowego, EBIDTY, zatrudnienia i nakładów inwestycyjnych. Pod względem wartości przedsiębiorstwa KSC S.A. została sklasyfikowana na 93. pozycji.

Ranking „500 Największych Polskich Firm”

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. została sklasyfikowana na 150. pozycji w prestiżowym rankingu, obejmującym największe polskie przedsiębiorstwa przygotowanym przez tygodnik „Polityka”.  W porównaniu z ubiegłym rokiem Spółka awansowała o 10 miejsc. Jednocześnie Krajowa Spółka Cukrowa znalazła się w gronie 50 najbardziej zyskownych firm z listy 500, gdzie zajęła 31 miejsce.

Ranking „Lista 2000”

W dniu 24 października 2012 roku dziennik  już po raz dziesiąty opublikował ranking największych polskich firm „Lista 2000”. Na liście znalazły się firmy, które stanowią filar polskiej gospodarki i pozytywnie wpływają na jej rozwój. Krajowa Spółka Cukrowa została sklasyfikowana na 192 miejscu osiągając przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 1,7 mld PLN. W zestawieniu wzięto pod uwagę m.in. przychody ze sprzedaży, dynamikę przychodów, nakłady na inwestycję i zysk netto.

Złoty Paragon 2012 – Nagroda Kupców Polskich

Nagroda przyznawana przez czytelników miesięcznika HURT & DETAL – jednego z najbardziej znaczących na rynku prasy handlowej, którego celem jest wyróżnienie najlepszych produktów rynku FMCG. Krajowa Spółka Cukrowa zdobyła I miejsce w kategorii cukier.

Nagroda Specjalna dla Cukrowni Malbork

W czerwcu 2012 roku Cukrownia Malbork została wyróżniona przez Radę Miasta Malbork Nagrodą Specjalną przyznawaną co dziesięć lat najbardziej zasłużonym przedsiębiorstwom działającym w mieście. Kapituła Nagrody, w skład której weszli przedstawiciele środowiska okołobiznesowego, banków, instytucji publicznych oraz malborskiego magistratu, postanowiła uhonorować Cukrownię w uznaniu za jej długoletnią obecność w Malborku oraz jako jednego z najważniejszych i największych pracodawców nie tylko w mieście, ale i w regionie.